„Nacionalinė ekspedicija: Nemunu per Lietuvą“ pasiekė Birštoną

Liepos 4 d., Birštone, Nemuno krantinėje, buvo sutikti LRT televizijos projekto „Nacionalinė ekspedicija: Nemunu per Lietuvą“ dalyviai. Įgulos narius pasitiko ir pasveikino Birštono savivaldybės merė Nijolė Dirginčienė, mero pavaduotojas Vytas Kederys, mero patarėja Rimantė Kurkauskaitė, Administracijos direktorius Valentinas Vincas Revuckas, administracijos ir įstaigų darbuotojai, bendruomenės nariai ir kurorto gyventojai. Akį džiugino Birštono atributika pasipuošę susirinkusieji.
Sutiktuvių metu buvo pristatytas Birštono kurortas, jo išskirtiniai turtai: mineraliniai vandenys, sveikatinimo tradicijos, Kneipo filosofija. Įgulos nariai susipažino su kurorto taisyklėmis, buvo vaišinami mineraliniu vandeniu, Pasaulio masažo čempionas Marius Jurgelaitis svečiams padarė ypatingą masažą. Ekspedicijos dalyviai lankėsi Birutės viloje, mineralinio vandens garinimo bokšte „Druskupis“, Nemajūnų bažnyčioje, išbandė Kneipo sodą. Permainingas oras neišgąsdino, todėl vakare, šalia Nemuno, vyko vakaronė su Birštono bendruomene, skambėjo dzūkiškos dainos, buvo ragaujami mūsų krašto patiekalai.
Ekspedicijos įgulą šiais metais sudaro žinomi žmonės: ekspedicijos vadovas istorikas Alfredas Bumblauskas, etnomuzikologė Zita Kelmickaitė, gamtininkas Selemonas Paltanavičius, žurnalistas Edmundas Jakilaitis, lenktynininkas Benediktas Vanagas, atlikėjas Gabrielius Liaudanskas – Svaras bei Arūnas Valinskas jaunesnysis. Pernai kartu su sūnumi Mykolu plaukęs G. Liaudanskas jį į ekspediciją pasiėmė ir šiemet, be to, atlikėjo pavyzdžiu užsikrėtė ir B. Vanagas, išvykęs kartu su sūnumi Nojumi.

Birštono savivaldybės informacija

 

Adresas

Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Jaunimo g. 2, 59206 Birštonas

Kontaktai

Tel./Faks.: (8 319) 65 555
El. p.: sekretore@birstonas.lt

Kita informacija

Kodas: 188750166
Juridinių asmenų registras

Socialiniai tinklai