Prašome atkreipti dėmesį į legioneliozės prevencijos priemones!

Legioneliozė – tai pavojinga infekcinė liga, tačiau, užtikrinus tinkamą šios ligos prevencijos priemonių taikymą, galima išvengti grėsmės žmonių sveikatai. Nors Birštono savivaldybėje nustatytų ligos atvejų nėra, tačiau rekomenduojame gyventojams atkreipti dėmesį į legioneliozės prevencijos priemones.
Plitimo būdai
Žmogus legionelioze užsikrečia aerogeniniu būdu, įkvepiant aerozolio su legionelėmis. Geriant ar maisto ruošimui vartojant užkrėstą vandenį, šia liga neužsikrečiama. Taip pat negalima užsikrėsti ir nuo sergančio žmogaus.
Prevencijos priemonės
Gyventojams patariama valyti ir dezinfekuoti vandens šildytuvus, vandens filtrus, reguliariai valyti dušų ir vandens čiaupus, kad nesikauptų nuosėdos. Sudaryti technines prielaidas vandens šildytuve karšto vandens temperatūrą padidinti iki 66 0C.  Taip pat siūloma atsukti kelioms minutėms rečiau naudojamų dušų ir vandens čiaupus ir leisti vandeniui nutekėti.
Pagrindinės legioneliozės rizikos mažinimo priemonės susijusios su teisinga vandens sistemų eksploatacija: karšto vandens temperatūra turi būti palaikoma 50 – 60ºC; šalto vandens temperatūra neturi siekti 25ºC; neleisti vandeniui užsistovėti sistemose; ne rečiau kaip 2 kartus per metus valyti ir dezinfekuoti aušinimo bokštus ir vamzdžius oro kondicionavimo sistemose; valyti ir dezinfekuoti vandens šildytuvus, vandens filtrus; po vandens šildytuvų remonto ir prieš šildymo sezoną dezinfekuoti karšto vandens sistemas.
Birštono savivaldybės administracija inicijavo daugiabučių namų administratorių ir bendrijų veiksmus siekiant užtikrinti tinkamas legioneliozės prevencijos priemones. Apie karšto vandens temperatūros padidinimo tikslią datą ir laiką vykdant karšto vandens terminę dezinfekciją daugiabučių namų gyventojai bus informuoti namų administratorių ar bendrijų pirmininkų.
Savivaldybės gydytoja Eglė Grinevičienė
Civilinės saugos vyriausiasis specialistas Aleksas Trakys

Adresas

Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Jaunimo g. 2, 59206 Birštonas

Kontaktai

Tel./Faks.: (8 319) 65 555
El. p.: sekretore@birstonas.lt

Kita informacija

Kodas: 188750166
Juridinių asmenų registras

Socialiniai tinklai