„Atvirų durų dienų Birštone“ – pagalba renkantis savo kelią

Žmogus tikrai laimingas jaučiasi tuomet, kai jis yra sveikas, dirba mėgstamą darbą ir  yra mylimas bei vertinamas. Svarbiausia laiku suvokti, kas esi ir ko sieki, ką norėtum ir pajėgtum veikti. Neretai žmonėms be galo sunku atsakyti į šiuos iš pirmo žvilgsnio visai paprastus klausimus.  Visi atsakymai surandami tuomet, kai turime galimybę pažinti, suprasti, prisiliesti, pasimatuoti ir pan.
Birštono gimnazija daug metų glaudžiai bendradarbiauja su Birštono savivaldybe. Džiaugiamės, kad būtent Birštono savivaldybės merės N. Dirginčienės ir kitų atsakingų darbuotojų iniciatyva jau kelintus metus iš eilės mūsų gimnazistai gali pasimatuoti įvairias profesijas Birštone. Pirmaisiais metais mokiniai galėjo vieną dieną padirbėti pačioje savivaldybėje, užimdami įvairius postus. Kiekvienais  metais galimų pasirinkimų įvairovė augo, buvo įtraukiamos vis naujos įstaigos, kurios galėdavo užimti mokinius ir leisti išbandyti jiems vieną ar kitą profesiją.
Šiais metais kovo 13-15 dienomis I-III kl. gimnazistai išmėgino jėgas  Birštono savivaldybės administracijoje,  Birštono TIC, Birštono policijos komisariate, Birštono „Versmės“, „Eglės“ sanatorijose, „Vytauto mineral SPA“,  Birštono sporto centre, Birštono PSPC, Birštono viešojoje bibliotekoje  ir t. t. Aišku, kai kurių mokinių pasirinkimus nulėmė smalsumas apsilankyti pačiose įstaigose, galbūt todėl ypatingai populiarus buvo naujai įrengtas „Vytauto mineral SPA“ , tačiau vienaip ar kitaip gimnazistai  turėjo galimybę sužinoti, atrasti, patirti, įvertinti, o gal net pasirinkti savo kelią.
Kovo 17 d. Birštono savivaldybės didžiojoje salėje susirinko visi mokiniai, kurie dalyvavo „Atvirų durų dienų Birštone“ renginio  veikloje. Birštono savivaldybės darbuotojos D. Adamonytė ir Ž. Židonienė paskirstė juos komandomis ir pateikė po keletą klausimų, kuriuos gimnazistai turėjo savo grupėje aptarti ir atsakymus pristatyti visai auditorijai.  Klausimai buvo apie tai, kur jie lankėsi, kokias profesijas pasimatavo, kas patiko, su kokiomis problemomis susidūrė, ar rinksis panašią profesiją, ar žada gyventi ir dirbti Birštone. Gimnazistai pateikė labai įvairius atsakymus. Visi džiaugėsi sudaryta galimybe išbandyti įvairias veiklas, tačiau vieni pageidavo dar labiau praplėsti pasirinkimų pasiūlą, kiti norėjo atsakingesnio kai kurių įstaigų požiūrio į tokio renginio organizavimą, daug kas kalbėjo apie tai, kad labai įdomiai praleido laiką, daug sužinojo. Vieni svajojo išvažiuoti ir praplėsti akiratį, o į Birštoną sugrįžti jau brandaus amžiaus, atsirado ir tokių, kurie žadėjo čia dirbti ir gyventi, jei tik bus galimybės  save realizuoti ir gauti gerą darbo užmokestį. Nuskambėjo keletas minčių ir apie tai, kad vis dar norisi įvairesnės veiklos jaunimui, jiems trūksta susibūrimo vietos Birštone ir pan.
Susirinkusius į aptarimą mokinius pasveikino Birštono savivaldybės mero pavaduotojas V. Kederys. Jis pasidžiaugė tokiu dideliu susidomėjimu, išklausė gimnazistų mintis, palinkėjo jiems sėkmės, baigiant mokslo metus ir darant įvairius pasirinkimus. Renginio metu pasisakė Birštono policijos komisariato, TIC, sanatorijos „Versmė“ atstovai, Birštono savivaldybės švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė V. Gadliauskienė, studentas, atliekantis praktiką Birštono savivaldybėje, B. Manionis. Birštono savivaldybės merė N. Dirginčienė apibendrino „Atvirų durų dienas Birštone“, padėkodama mokiniams už jų atsakingą požiūrį, už išsakytas mintis ir pastebėjimus bei įstaigų atstovams už nuveiktą darbą. Ji išreiškė viltį, kad panašios dienos vyks ir kitais mokslo metais, kad jos vis tobulės, bus didesnė siūlomų profesijų įvairovė, kad net tie jaunimo atstovai, kurie nežada gyventi ir dirbti Birštone, prisimins šį gražų kurortą, kaip savo namus, kur gera sugrįžti, auginti vaikus. Baigdama merė pakvietė gimnazistus būti aktyviais, dalintis savo idėjomis ir inicijuoti veiklas, nes jie patys geriausiai žino, ko trūksta, ką reikėtų keisti ir pan.
Mes taip pat dėkojame Birštono savivaldybei už gražias ir prasmingas iniciatyvas, naudingą renginį ir sudaromas galimybes, bei kitoms įstaigoms, dalyvavusioms „Atvirų durų Birštone“ veikloje, už supratingumą, palaikymą, už skirtą laiką mūsų gimnazistams .

Birštono gimnazijos direktoriaus
pavaduotoja ugdymui A. Ferevičienė

Adresas

Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Jaunimo g. 2, 59206 Birštonas

Kontaktai

Tel./Faks.: (8 319) 65 555
El. p.: sekretore@birstonas.lt

Kita informacija

Kodas: 188750166
Juridinių asmenų registras

Socialiniai tinklai