Birštone paminėta Sausio 13-oji – Laisvės gynėjų diena

Sausio 11 d. rytą Birštono savivaldybės, kaip ir kitų įstaigų, įmonių, organizacijų, gyventojų languose, įsitraukiant į pilietinę akciją „Atmintis gyva, nes liudija“, dešimčiai minučių sužibo žvakutės – vienybės ir atminimo simboliai. Degančios žvakių liepsnos ir prie atlapo prisegtas neužmirštuolės žiedas priminė šios istorinės dienos svarbą.
Sausio 13-osios rytą, J. Basanavičiaus aikštėje, skambant Tautiškai giesmei, pakelta Lietuvos trispalvė, pagerbti žuvusieji už Lietuvos laisvę. Po šv. Mišių Šv. Antano Paduviečio bažnyčioje birštoniečiai rinkosi Birštono parapijos „Caritas“ bendruomenės namuose į filmo „Mes dainuosim“ peržiūrą. Susirinkusieji dalijosi jautriais prisiminimais, svarstė, ką šiandien reiškia žodis „laisvė“.
Miestelėnus pasveikino ir padėkojo už dalyvavimą ginant Lietuvos laisvę Birštono savivaldybės merė Nijolė Dirginčienė. Šventiniame minėjime taip pat dalyvavo mero pavaduotojas Vytas Kederys, Administracijos direktorius Valentinas Vincas Revuckas.
Filmas „Mes dainuosim“ – britų režisieriaus Roberto Mullano režisuota meninė juosta – apie 1991 metų Sausio 13–osios įvykius Lietuvoje. Filmas pasakoja kelių šeimų istoriją, sausio 12-osios vakarą skubėjusių į Vilnių, kad galėtų prisidėti ir ginti savo šalies vardą prie Televizijos bokšto ir Parlamento rūmų. Tai filmas apie žmonių drąsą ir bebaimes pastangas kovojant už laisvą ir nepriklausomą šalį.
Džiugu, kad drauge su Birštono bendruomene pagerbti mūsų tautos didvyriai, pasidalyta atsiminimais ir vienybės jausmu.

Birštono savivaldybės informacija

Adresas

Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Jaunimo g. 2, 59206 Birštonas

Kontaktai

Tel./Faks.: (8 319) 65 555
El. p.: sekretore@birstonas.lt

Kita informacija

Kodas: 188750166
Juridinių asmenų registras

Socialiniai tinklai