Kovo 8 dieną rašyto Nacionalinio diktanto tekstas – Dovilės Filmanavičiūtės „Odė moterystei“

Kovo 8-ąją jau dvyliktąjį kartą šalies gyventojai turėjo galimybę pasitikrinti savo raštingumą – vyko Nacionalinio diktanto konkursas. Šįkart teksto autorė – atlikėja ir reklamos kūrėja Dovilė Filmanavičiūtė-Miss Sheep ir jos tekstas „Odė moterystei“. Kaip ir kasmet ausis džiugino Marijaus Žiedo įgarsintas tekstas. Birštono savivaldybės salėje Nacionalinį diktantą rašė 6 lietuvių kalbos gerbėjai. Greičiausiai, visai nekeista, kad tai buvo Moterys. Įsisegę į atlapus lietuviškos atributikos simbolius, visos atvyko nusiteikę darbingai ir džiugiai. Kai kurios diktantą rašė toli gražu nebe pirmą kartą. „Gramatika nebuvo sudėtinga, tačiau „užkliuvo“ skyryba, ji nebuvo lengva“, – šįkart sakė diktanto rašytojos. Tradiciškai diktantą buvo galima rašyti ir mokyklose, bibliotekose. Birštono gimnazijoje diktantą rašė 27 moksleiviai. Diktanto tekstai parengiami bendradarbiaujant su Valstybine lietuvių kalbos komisija. Konkurse dalyvavo ir daugiau Birštono gyventojų, nes rašyti Nacionalinį diktantą savo darbovietėse buvo kviečiami visų įstaigų ir įmonių darbuotojai. Tereikėjo į bendrą voką sudėti diktanto lapus ir išsiųsti tiesiai Nacionalinio diktanto organizatoriams.
Antrasis (finalinis) konkurso turas vyks Vilniuje, balandžio 13 d. 11 val.  Asmenys, dalyvausiantys Diktanto finale, apie tai informuojami asmeniškai.
Liūdina, kad šiais metais gretos taip sumažėjo, pernai Savivaldybėje diktantą rašė 9 asmenys. Džiaugiamės tais, kurie nebijojo pasitikrinti rašybos žinių ir viliamės, kad „drąsiausiųjų“ tik daugės.

Diktanto tekstas čia

Birštono savivaldybės administracijos vyr. kalbos tvarkytojos informacija

Adresas

Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Jaunimo g. 2, 59206 Birštonas

Kontaktai

Tel./Faks.: (8 319) 65 555
El. p.: sekretore@birstonas.lt

Kita informacija

Kodas: 188750166
Juridinių asmenų registras

Socialiniai tinklai