Gimnazijos moksleiviams – prevencinis renginys apie narkotinių medžiagų žalą

Psichiką veikiančių (alkoholio, narkotinių, psichotropinių ir kitų svaiginamųjų) medžiagų vartojimas trikdo žmogaus elgesį ir gali sukelti psichologinę bei fizinę priklausomybę, kurios gydymas yra sunkus ir ne visada efektyvus. Atsižvelgiant į esamą situaciją, balandžio 3-ąją, Birštono gimnazijoje, 8-11 klasių moksleiviams vyko parodomasis-prevencinis renginys psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencijos tema. Priemonės metu moksleiviai susipažino su atsakomybe už psichoaktyviųjų medžiagų įsigijimą, laikymą, platinimą, vartojimą ir pan. Vykdoma priemone siekiama ugdyti mokinių teisinį sąmoningumą.
Prevenciniame renginyje dalyvavo Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus 3-iojo poskyrio viršininkas Vitas Šakalis ir vyresnysis tyrėjas Artūras Jevdokūninas, Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Druskininkų policijos komisariato Reagavimo skyriaus tyrėjas kinologas Gintautas Savilionis bei Policijos tarnybinis šuo Diko, Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Birštono policijos komisariato viršininkas Rolandas Stiklius, tyrėjas Visvaldas Struckas, Kauno r. visuomenės sveikatos biuro Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Laura Kriščiūnaitė, prevencinės priemonės iniciatorė tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorė Danutė Kacevičiūtė, Birštono savivaldybės administracijos Teisės ir civilinės metrikacijos skyriaus vyriausiasis viešosios tvarkos specialistas Irmantas Adamonis, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Kristina Šalčiūtė.
Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo pareigūnai supažindino gimnazistus su narkotinių medžiagų rūšimis, pateikdami jaunuoliams į rankas realius narkotikų pavyzdžius, pasakojo apie baudžiamąją atsakomybę, vartojant ar platinant narkotines medžiagas.
Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė mokiniams atskleidė, kokią žalą žmogaus organizmui turi narkotikai, kaip tai pakeičia žmonių santykius, visuomenę. Pateikė priklausomybės nuo narkotinių medžiagų požymių bei tikrų istorijų apie pasaulio ir Lietuvos žvaigždes, kurių gyvenimą narkotinės medžiagos taip stipriai pakeitė arba negrįžtamai sugadino. Gimnazistai buvo suklusę, aktuali informacija pateikta labai profesionaliai.
Kinologas Gintautas Savilionis, tyrėjas Visvaldas Struckas, gimnazijos socialinė darbuotoja Rasa Stravinskienė kartu su tarnybiniu šunimi lankėsi gimnazijos klasėse. Kinologas Gintautas Savilionis papasakojo mokiniams apie šuns galimybes ir kinologo veiklą policijos sistemoje, pademonstravo kitus tarnybinio šuns gebėjimus. Susitikimas su tarnybiniu šunimi moksleiviams buvo netikėtas, tačiau paliko daug teigiamų emocijų.
Organizuojant renginį buvo siekiama, kad būtų formuojamas neigiamas požiūris į psichoaktyviųjų medžiagų vartojimą.
Tikimės, kad Birštono moksleiviai gavo naudingos jiems informacijos ir ateityje rinksis laisvalaikį be psichiką veikiančių medžiagų

Birštono savivaldybės informacija

Adresas

Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Jaunimo g. 2, 59206 Birštonas

Kontaktai

Tel./Faks.: (8 319) 65 555
El. p.: sekretore@birstonas.lt

Kita informacija

Kodas: 188750166
Juridinių asmenų registras

Socialiniai tinklai