Požeminės atliekų konteinerių aikštelės – kam ir kodėl jos reikalingos?

 

Atliekų konteinerių aikštelės yra būtinos, tačiau daugelis dabartinių senų, plastikinių konteinerių nėra pati gražiausia miesto vaizdo dalis. Ieškant išeities Birštone nuspręsta įrengti šiuolaikiškas požemines konteinerių aikšteles, kurios yra daug patogesnės, saugesnės ir… gražesnės.
Pagal Birštono savivaldybės tarybos patvirtintą schemą kurorte numatyta įrengti 23 požeminių konteinerių aikšteles. Kiekvienoje aikštelėje bus po 5 konteinerius, skirtus mišrioms komunalinėms atliekoms, plastiko ir metalo pakuotei bei atliekoms, popieriaus ir kartono pakuotei bei atliekoms, stiklo pakuotei ir atliekoms bei maisto atliekoms.
„Naujos, modernios konteinerių aikštelės įrenginėjamos visose regiono savivaldybėse. Jose daugiausia bus įrengti pusiau požeminiai ir požeminiai konteineriai, kurie yra daug pranašesnis už antžeminius konteinerius. Antžeminiai konteineriai įrenginėjai tik tose vietose, kur požeminių ar pusiau požeminių konteinerių įrengti neįmanoma“, – sakė Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro direktorius Algirdas Reipas.
Požeminiuose konteineriuose atliekos yra tarytum „užrakinamos“ žemėje, kurios temperatūra yra žemesnė negu oro. Todėl atliekų konteineryje susidarančios dujos nekyla į viršų ir tai padeda išvengti blogų kvapų.
Naujieji konteineriai yra ir didesnės talpos, tad aplink juos nesimėtys netelpančios atliekos, o po jas nesikuis beglobiai gyvūnai.
„Birštonas yra modernus, europietiškas kurortas, tad turime pasirūpinti, kad viskas jame būtų tinkamo lygio. Mums rūpi ir kurorto įvaizdis, ir švari aplinka, ir geresnės atliekų rūšiavimo sąlygos, tad pasirinkome naujausios kartos požeminius konteinerius, kaip ilgalaikę investiciją, užtikrinančią tvarką ir švarą Birštone“, – sakė Birštono savivaldybės merė Nijolė Dirginčienė.
Požeminiai konteineriai yra ne tik saugūs, „užrakinantys“ kvapus, estetiški, bet ir ilgaamžiai – jiems suteikiama dvidešimties metų garantija. Požeminių konteinerių įrengimo programa finansuojama iš ES struktūrinių fondų lėšų, todėl nieko nekainuoja nei gyventojams, nei savivaldybės biudžetui.
Būtent tokius konteinerius, kurie užima ir mažiau vietos nei antžeminiai, renkasi šiuolaikiškai besitvarkantys miestai, besirūpinantys ne tik savo įvaizdžiu, bet ir gyventojų sveikata bei modernia atliekų tvarkymo kultūra.
Įrengus naujas konteinerines aikšteles su požeminiais rūšiavimo konteineriais, gyventojams bus išdalinti mišrių komunalinių atliekų konteineriams skirti užraktai su identifikaciniais numeriais – taip siekiama apriboti galimybes pašaliniams asmenims patekti šias aikšteles, palikti prie konteinerių savo atliekas ar kitaip neatsakingai elgtis.

Birštono savivaldybės informacija

Adresas

Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Jaunimo g. 2, 59206 Birštonas

Kontaktai

Tel./Faks.: (8 319) 65 555
El. p.: sekretore@birstonas.lt

Kita informacija

Kodas: 188750166
Juridinių asmenų registras

Socialiniai tinklai