Birštone vyko XIII tarptautinės greitosios medicinos pagalbos komandų žaidynės ir taktinės medicinos mokymai

Gegužės 23–25 dienomis Birštonas buvo apsuptas greitosios medicinos pagalbos automobilių. Čia vyko išskirtinis renginys – XIII tarptautinės greitosios medicinos pagalbos komandų žaidynės ir taktinės medicinos mokymai. Atidarymo iškilmėse žaidynių dalyvius, organizatorius, svečių iš užsienio delegacijas sveikino Birštono savivaldybės merė Nijolė Dirginčienė, vyko įspūdingas greitosios medicinos pagalbos automobilių paradas kurorto gatvėmis.
Žaidynėse varžėsi komandos iš užsienio ir Lietuvos. Tris dienas medikų komandos skubėjo į iškvietimus įvairiose Birštono kurorto vietose ir teikė pagalbą imituojamiems nukentėjusiems įvairiose situacijose. Kurorto gyventojai ir svečiai buvo mokomi suteikti pirmąją pagalbą. Paskutiniąją dieną buvo sukurta situacija, imituojanti skaudžią nelaimę ir joje sunkiai nukentėjusius asmenis. Gelbėjantieji sužeistuosius privalėjo ne tik pademonstruoti įgytas žinias, bet ir suformuluoti atvykstantiems medikams, kaip tiksliai buvo padedama žmonėms. Aiškus sužeistųjų būklės ir pagalbos jiems apibūdinimas padeda specialistams kuo skubiau priimti dažnai lemtingus sprendimus.
Artėjant renginiui ir jo metu, tiek organizatoriai, tiek ir žymūs žmonės daug kalbėjo apie greitosios medicinos pagalbos svarbą ir visų šių žmonių ypatingą misiją – suteikti medicininę pagalbą tuomet, kai to labiausiai reikia.
„Manau, labai svarbu visą laiką, ne tik per renginius, kalbėti apie tai, visuomenė, bendruomenė turi būti pasiruošusi suteikti pagalbą, rūpintis vieni kitais, nebūti abejingiems, – kalbėjo Birštono savivaldybės merė N. Dirginčienė.
Gelbėtojų žaidynėse ir taktinės medicinos mokymuose dalyvavo Lietuvoje žinomi žmonės – Edmundas Jakilaitis, Marijonas Mikutavičius, Gabrielius Liaudanskas-Svaras, Linas Kunigėlis ir kiti.
Tikimės, kad tris dienas vykę mokymai ir žaidynės paskatins ir Birštono gyventojus bei kurorto svečius susimąstyti apie sveikatą, greitosios medicinos pagalbos svarbą ir labiau rūpintis savimi, aplinkiniais.Birštono savivaldybės informacija

Adresas

Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Jaunimo g. 2, 59206 Birštonas

Kontaktai

Tel./Faks.: (8 319) 65 555
El. p.: sekretore@birstonas.lt

Kita informacija

Kodas: 188750166
Juridinių asmenų registras

Socialiniai tinklai