Birštone paminėta Pasaulinė diena be tabako

 

Kasmet, gegužės 31 d., Pasaulio sveikatos organizacija ir jos partneriai mini Pasaulinę dieną be tabako. Jos metu atkreipiamas visuomenės dėmesys į rūkymo žalą sveikatai bei kitas su tabako ir su tabako gaminių vartojimu susijusias rizikas, taip pat viešai palaikomos iniciatyvos, susijusios su tabako ir tabako gaminių vartojimo mažinimu. 2019 m. Pasaulinės dienos be tabako tema – tabako sukeliami padariniai plaučiams. Šiais metais Pasaulio sveikatos organizacija siekė didinti visuomenės informuotumą apie neigiamą tabako poveikį plaučiams (nuo vėžio iki lėtinių kvėpavimo sistemos sutrikimų) bei plaučių funkcijos svarbą žmonių sveikatai ir gerovei.
Birštono savivaldybėje minint šią dieną, Savivaldybės gydytojos Eglės Grinevičienės ir visuomenės sveikatos stiprinimo specialistės Linos Kleinauskienės iniciatyva buvo organizuojamas žygis, kurio tikslas –  tyro oro įkvėpimas, lipant į Vytauto kalną. Žygio metu su Birštono gimnazijos mokiniais buvo aptarta, kodėl svarbu minėti tokias dienas, kodėl reikia didelį dėmesį skirti savo plaučiams, kvėpavimui. Buvo daug šypsenų, nes kvėpuoti giliai, kvėpuoti pilvu ar krūtine, atsakyti į klausimą, kaip aš kvėpuoju nebuvo taip paprasta. Dalyviai buvo mokomi atlikti kvėpavimo pratimus bei pasižadėjo daugiau laiko leisti gryname ore.
Kviečiame apsilankyti Narkotikų, tabako ir alkoholio departamento sukurtoje interneto svetainėje www.nerukysiu.lt, motyvuojančioje nerūkyti, o rūkančius asmenis atsisakyti šio žalingo įpročio.

Visuomenės sveikatos stiprinimo specialistės ir Birštono savivaldybės informacija

 

 

Adresas

Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Jaunimo g. 2, 59206 Birštonas

Kontaktai

Tel./Faks.: (8 319) 65 555
El. p.: sekretore@birstonas.lt

Kita informacija

Kodas: 188750166
Juridinių asmenų registras

Socialiniai tinklai