Birželio 21 d. Birštono tarybos posėdis ir svarbiausi jo sprendimai

Birželio 21 d., penktadienį, vyko Birštono savivaldybės tarybos posėdis, kuriame buvo priimti Birštono savivaldybės gyventojams svarbūs sprendimai.
Tarybos posėdžio pradžioje, Birštono savivaldybės merė Nijolė Dirginčienė įteikė apdovanojimus „Birštono kulinarinio konkurso 2019“ nugalėtojams. Suskaičiavus rinkėjų balsus, absoliučiu konkurso nugalėtoju tapo restorano „Old Town Grill“ patiekalas „Brandinta jautienos išpjova“, surinkęs 53% balsų. Antrąją vietą užėmė to paties restorano desertas „Dekonstruotas tiramisu“ su 43% balsų. Trečiąja vieta pasidalijo du patiekalai, surinkę panašų balsų skaičių – restorano „Moon“ ėrienos kepsnys (23 % balsų) ir „Royal SPA Residence“ šamas (22 % balsų). Birštono kulinarinis konkursas vyko jau trečius metus iš eilės. Konkurso tikslas – kiekvienais metais, artėjant vasaros sezonui, išrinkti geriausius Birštono maitinimo įstaigų patiekalus, jų pagrindu sukurti „Birštono kulinarinį žemėlapį“. Juo siekiama formuoti išskirtines Birštono gastro tradicijas, paskatinti Birštone veikiančias maitinimo įstaigas atsinaujinti, kūrybiškai pažiūrėti į restoranuose, kavinėse tiekiamus patiekalus, juos pristatant, pritaikyti naujausias maisto gaminimo tendencijas ir laikytis sveikos mitybos principų. Kitaip nei iki šiol, šiemet konkursui pateikus patiekalus vertino ne profesionali komisija, o patys kavinių ir restoranų lankytojai. Už patiekalus maitinimo įstaigų lankytojai balsavo internetu. Balsavime dalyvavo ne tik lietuviai, bet ir kurorto svečiai iš užsienio šalių – Airijos, Italijos, Vokietijos, Švedijos, JAV, Jungtinių Arabų Emiratų, Tailando.
Tarybos posėdžio metu, buvo patvirtinti naujos redakcijos Birštono savivaldybės žemės ūkio rėmimo fondo nuostatai. Pagal naujus nuostatus, yra nurodoma, kad fondas skirtas remti ne tik kaimo turizmo veiklą, bet visas alternatyvias veiklas; kad parama gali naudotis ne tik ūkininkai, bet ir visi žemės ūkio veiklos subjektai, pagrindiniu prioritetu nurodomas smulkių ir vidutinių ūkių kūrimosi skatinimas. Naujuose nuostatuose įrašyta, kad bus kompensuojamas ne tik naujos, bet ir naudotos žemės ūkio technikos ir mechanizmų įsigijimo išlaidos, bus remiami ne tik kaimo turizmo veiklą, bet ir visas alternatyvias žemės ūkio veiklas vykdantys asmenys, kurie bus įregistravę Žemės ūkio valdą. Prašymus pareiškėjai galės teikti raštu, paštu ar elektroninėmis priemonėmis per atstumą. Kad daugiau žemdirbių galėtų pasinaudoti parama, maksimali paramos suma sumažinta iki 700 Eur, skiriama įsigijus ne brangesnę kaip 10 000 Eur žemės ūkio techniką. Išsamūs nuostatai bus viešinami Savivaldybės interneto puslapyje.
Posėdžio metu, Taryba patvirtino Birštono savivaldybės 2019 m. visuomenės sveikatos rėmimo specialiąją programą. Programos įgyvendinimas padės stiprinti gyventojų sveikatą, didinti fizinį aktyvumą, formuoti visuomenės požiūrį į sveikatą, kaip vieną iš pagrindinių gyvenimo prioritetų, leis mažinti gyventojų sergamumą, kurį lemia netinkama žmonių gyvensena, elgsena, neigiami aplinkos veiksniai, bus gauta informacija apie aplinkos kokybę. Pagrindinis programos tikslas – remti visuomenės sveikatos priežiūrą, mažinančią gyventojų sergamumą, neįgalumą, mirštamumą, finansuojant savivaldybėje įgyvendinamas visuomenės sveikatos priemones. Mokslinių tyrimų duomenys rodo, kad 98 proc. mirčių išsivysčiusiose pasaulio šalyse lemia 7 rizikos veiksniai: padidėjęs kraujospūdis, tabakas, cholesterolis, antsvoris, nepakankamas šviežių daržovių ir vaisių vartojimas, fizinės veiklos trūkumas ir nesaikingas alkoholio vartojimas. Tai pagrindiniai rizikos veiksniai, lemiantys lėtines neinfekcines ligas. Lietuvoje 18 proc. mirčių yra susijusios su tabako vartojimu, 12 proc. – su nepakankamu vaisių ir daržovių vartojimu, 11 proc. – su alkoholio vartojimu, 10 proc. – su antsvoriu, 9 proc. – su fizinės veiklos stoka.
Taryba nutarė suteikti Birštono mieste esančioms gatvėms Bokšto alėjos, Žibuoklių ir Viensėdžio takų pavadinimus, Geležūnų kaime esančiai gatvei – Laukų gatvės pavadinimą. Adresų registre suteikus pavadinimus bei įregistravus gatves Birštono mieste, bus galimybė gauti finansavimą esamų gatvių elementų pritaikymui žmonėms, turintiems specialiųjų poreikių, o suteikus naują pavadinimą gatvei Geležūnų kaime, bus galima esamiems sklypams suteikti naujus adresus.
Taryba pritarė sprendimui patvirtinti naują Renginių organizavimo Birštono savivaldybei priklausančiose ar valdytojo teise valdomose viešojo naudojimo teritorijose tvarkos aprašą. Naujasis tvarkos aprašas nustato komercinių ir nekomercinių renginių, nereglamentuojamų Lietuvos Respublikos susirinkimų įstatymo (koncertų, spektaklių, švenčių, mugių, teatralizuotų renginių, meninių ir reklaminių akcijų, sportinių varžybų ir žaidimų, pramogų ir atrakcionų parkų, filmavimų ir kitų viešų renginių), organizavimo Birštono savivaldybės viešojo naudojimo teritorijose tvarką: prašymų pateikimą, jų nagrinėjimą, leidimų išdavimą ir organizatorių atsakomybę. Atsižvelgiant į renginio dydį bei sudėtingumą, koordinatoriui, o ne komisijai (kaip buvo iki šiol), bus suteikta teisė kviesti į aptarimą renginio organizatorius bei Savivaldybės administracijos padalinių, institucijų atsakingus atstovus. Nustatyta renginių organizatorių atsakomybė bei pareiga turėti leidimus, derinimus ar kitus dokumentus, jeigu organizatoriai vykdys veiklą, kuriai vykdyti tokie dokumentai reikalingi.
Taryba pritarė sudaryti sąlygas vystyti tarpusavio bendradarbiavimą turizmo, sveikatinimo, kultūros, švietimo, socialinio ir ekonominio bendradarbiavimo srityse bei imtis bendrų veiksmų, įgyvendinant įvairius projektus, tarp Birštono savivaldybės ir Lipik miesto savivaldybės (Kroatijos Respublika). Lipik – kurortinis SPA miestas Kroatijos Respublikoje, Požegos-Slavonijos apskrityje. Nuo XVIII a. Lipik garsėja kaip mineralinių vandenų ir šaltinių kurortas, čia yra gydomieji mineralinio vandens šaltiniai, sveikatinimo, sveikatingumo ir SPA paslaugos, vyksta aktyvi turizmo plėtra. Bendradarbiavimą inicijavo Kroatijos Respublikos ambasada Lietuvoje ir J. E. Kroatijos Respublikos ambasadorius Krešimir Kedmenec. Pastaraisiais metais įgyvendinti bendri kultūros ir turizmo projektai, surengtos parodos, Kroatijos muzikos atlikėjų koncertai Birštono kurorte. Numatomi šie bendradarbiavimo tarp savivaldybių būdai: turizmo srityje; sveikatinimo, sveikatingumo, SPA srityse; informacijos ir komunikacijos mainai; profesiniai mainai; kultūriniai mainai.

Birštono savivaldybės informacija

Adresas

Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Jaunimo g. 2, 59206 Birštonas

Kontaktai

Tel./Faks.: (8 319) 65 555
El. p.: sekretore@birstonas.lt

Kita informacija

Kodas: 188750166
Juridinių asmenų registras

Socialiniai tinklai