Birštoniečiai paminėjo „Tautiškos giesmės“ giedojimo visame pasaulyje 10-metį

Karaliaus Mindaugo karūnavimo arba Valstybės diena, turi jau dešimtmetį besitęsiančią tradiciją. Kiekvieną vasarą, liepos 6-ąją, lietuviai susivienija, švenčia ir gieda savo himną. Galime didžiuotis, kad esame vienintelė tauta pasaulyje, kuri kasmet tą pačią valandą kartu gieda savo šalies himną, kuris apskrieja visą Žemės rutulį.
Liepos 6-ąją, Birštone, prie Vytauto kalno, skambiomis dainomis ir „Tautiška giesme“ taip pat buvo paminėta ši lietuvių tautai reikšminga ir didi diena. Susirinkusiems sveikinimo žodį tarė Birštono savivaldybės merė Nijolė Dirginčienė. Minėjime dalyvavo mero pavaduotojas Vytas Kederys, Administracijos direktorė Jovita Tirvienė, kiti administracijos darbuotojai.
Šventinė diena Birštone prasidėjo XX tarptautiniu galiūnų turnyru „Nemuno galiūnas“, vėliau vyko sakralinės muzikos festivalio „Gaudete Birštonas“ koncertas Šv. Antano Paduviečio bažnyčioje ir Šv. Mišios už Lietuvą.
Susirinkusieji prie Vytauto kalno, pasipuošę ne tik vėliavomis, bet ir tautiniais rūbais, nuoširdžiai giedojo Lietuvos himną. Džiugu, kad „Tautiška giesmė“ suvienija ne tik vyresniuosius Birštono gyventojus, bet ir jaunimą.
Po iškilmingo „Tautiškos giesmės“ giedojimo miestelėnai buvo kviečiami į kiną po atviru dangumi. Šiais metais pasiūlytas Donato Ulvydo filmas „Valstybės paslaptis“.
Mindaugas Lietuvos karaliumi buvo vainikuotas 1253 metų liepos 6 dieną. Karūnavimas užbaigė valstybės susikūrimą, Lietuvą pripažino to meto pasaulis.
Liepos 6-oji valstybės švente paskelbta 1990 metais, Lietuvai atkūrus nepriklausomybę po Sovietų okupacijos.
Šiais metais Seimas paskelbė liepos 6-ąją, Valstybės dieną, ne tik Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo, bet ir „Tautiškos giesmės“ diena.

Birštono savivaldybės informacija

Adresas

Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Jaunimo g. 2, 59206 Birštonas

Kontaktai

Tel./Faks.: (8 319) 65 555
El. p.: sekretore@birstonas.lt

Kita informacija

Kodas: 188750166
Juridinių asmenų registras

Socialiniai tinklai