Jau septintą kartą Birštone skambės gražiausia muzika – liepos 27 d.–rugpjūčio 5 d. vyks „Birštono vasaros menų akademija“!

Liepos 27 d.–rugpjūčio 5 d. Birštono kurorte jau septintus metus iš eilės vyks „Birštono vasaros menų akademija“! Net dešimt dienų vyks smuiko, fortepijono ir dainavimo meistriškumo pamokos, smuikininkų ansamblio užsiėmimai, BVMA pedagogų ir kviestinių atlikėjų, aktyviųjų dalyvių koncertai, susitikimai, diskusijos ir liaudies dainos konkursas Birštono merės taurei laimėti.
Pirmą kartą bus rengiama „Jaunoji Birštono vasaros menų akademija“ smuikininkams, pianistams ir dainininkams.

Kaip teigia projekto sumanytoja ir siela, Lietuvos muzikų sąjungos prezidentė prof. Audronė Žigaitytė-Nekrošienė, „Gerokai atjaunėjome – prie mūsų tradiciškai studentiško dalyvių būrio jungiasi jauniausieji, mokytojų ir tėvelių rūpesčiu atrandantys muzikos grožį ir kūrybos prasmę.
Mokysimės ne tik dainuoti, skambinti fortepijonu ir arfa – šiais metais sulaukėme ir smuikininkų.
Kaip visada, vakarais rinksimės Birštono koncertų erdvėse. „Birštono vasaros muzika“ – taip šiemet pavadinome koncertų dalį. Vidurdienį nersime į menų paslaptis, diskutuodami su jų žinovais. Prisiminsime, kas pamiršta, nagrinėsime sėkmės receptus, mėginsime suprasti, kas menininko kelyje svarbiausia.“.  Pasak Audronės Žigaitytės-Nekrošienės, „Svajojame ir šiais metais atgaivinti, „prakalbinti“ Birštoną puošiančias skulptūras – „Skambančios skulptūros“ bet kurią dieną ir valandą gali netikėtai pakviesti jus stabtelti, įsiklausyti, išgirsti….“

Projekto „Birštono vasaros menų akademija“ globėja, Birštono savivaldybės merė Nijolė Dirginčienė, taip pat džiaugiasi projekto tęstinumu ir teigia: „Džiugu, kad projektas yra tarptautinis – kasmet į Birštoną atvyksta dėstytojų ir tobulėti siekiančių atlikėjų ne tik iš Lietuvos, bet ir iš užsienio valstybių. Tikiu, kad užsiėmimai, meistriškumo pamokos padės jauniesiems muzikams subręsti, įgyti naudingos patirties, o nuotaikingi profesionalų ir jaunųjų atlikėjų koncertai džiugins kurorto gyventojus ir svečius, kurs vasarišką, pakilią ir džiaugsmingą nuotaiką. Tegul dešimt dienų besitęsianti muzikinė kelionė užburia Birštono kurortą! Lai skamba profesionali ir kokybiška muzika!“.

Visa informacija apie „Birštono vasaros menų akademiją“: www.muzikusajunga.lt
Visa renginių ciklo programa: https://www.muzikusajunga.lt/renginys/birstono-vasaros-muzika

 

Birštono savivaldybės informacija

Adresas

Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Jaunimo g. 2, 59206 Birštonas

Kontaktai

Tel./Faks.: (8 319) 65 555
El. p.: sekretore@birstonas.lt

Kita informacija

Kodas: 188750166
Juridinių asmenų registras

Socialiniai tinklai