Prienuose ir Birštone VMI gyventojams grąžino 989 tūkst. GPM permokos

Pagrindiniai faktai:
• Pajamų mokesčio permoka grąžinama dėl pritaikyto per mažo NPD, sumokėtų gyvybės draudimo ar pensijų įmokų, palūkanų už būsto kreditą bei įmokų už studijas;
• Permoka grąžinama tik gyventojams, neskolingiems valstybei ir laiku pateikusiems visas privalomas deklaracijas;
• Deklaracijas už 2018 m. turėtų patikslinti 164 Prienų r. ir Birštono savivaldybės gyventojai, kuriems sugrįžtų 30,1 tūkst. eurų GPM permokos;
• Galimybe susigrąžinti GPM permoką už 2018 m. dar gali pasinaudoti 1,6 tūkst. Prienų r. ir Birštono savivaldybės gyventojų (213 tūkst. eurų sumai).

Kauno apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Kauno AVMI) informuoja, kad 7,1 tūkst. Prienų r. ir Birštono savivaldybės gyventojų, kurie laiku bei teisingai užpildė pajamų deklaracijas, mokesčių administratorius iki liepos 31 d. pervedė 989 tūkst. eurų Gyventojų pajamų mokesčio (GPM) permokų.
„Atkreipiame dėmesį, kad deklaracijas pateikę, tačiau permokų iki liepos 31 d. nesulaukę, gyventojai turėtų pasitikrinti ar jiems nereikia patikslinti pateiktos deklaracijos. Mokesčių inspekcijos duomenimis, Prienų r. ir Birštono savivaldybėje deklaracijas turėtų patikslinti 164 gyventojai, kuriems sugrįžtų 30,1 tūkst. eurų GPM. Visus priminimus apie nepateiktas deklaracijas ar tikslintinus duomenis bei kitus dokumentus galima rasti prisijungus prie Elektroninio deklaravimo sistemos (EDS), skiltyje „Pranešimai vartotojui“. Pažymėtina, kad permoką galima susigrąžinti už praėjusius penkerius metus“, – teigia Kauno AVMI viršininkė Judita Stankienė.
Daugiausiai permokų susidarė dėl per mažo pritaikyto neapmokestinamųjų pajamų dydžio (NPD). GPM permoką gali susigrąžinti ir tie gyventojai, kurie mokėjo gyvybės draudimo ar pensijų įmokas, palūkanas už būsto kreditą, įmokas už studijas. Kaip ir kasmet, grąžinant permoką atsižvelgiama, ar gyventojas nėra skolingas valstybei bei ar yra pateikęs, patikslinęs ankstesnių laikotarpių turto ir pajamų deklaracijas, kurias jam privaloma pateikti.
Susigrąžinti GPM permoką už 2018 m. dar galėtų 1,6 tūkst. Prienų r. ir Birštono savivaldybės gyventojų, jei pateiktų GPM deklaraciją per EDS. VMI pastaraisiais metais gyventojus informuoja asmeniškai apie šią galimybę, kuria pasinaudoti galima už penkerius praėjusius metus.
Išsami informacija apie pajamų ir turto deklaravimą bei permokų grąžinimą paskelbta interneto svetainėje www.vmi.lt, pasikonsultuoti su VMI specialistais mokesčių klausimais galima paskambinus mokesčių informacijos telefonu 1882 arba +370 525 53190 arba nuvykus į gyventojų aptarnavimo skyrius.

 

Kauno AVMI informacija

Adresas

Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Jaunimo g. 2, 59206 Birštonas

Kontaktai

Tel./Faks.: (8 319) 65 555
El. p.: sekretore@birstonas.lt

Kita informacija

Kodas: 188750166
Juridinių asmenų registras

Socialiniai tinklai