Poilsiui ir sveikatai renkatės Birštoną – būkite atsakingi ir mylintys kurortą svečiai!

Nacionalinės turizmo skatinimo agentūros „Keliauk Lietuvoje“ duomenimis, pastaruosius penkerius metus kasmet padaugėja po 100 tūkst. Lietuvos gyventojų, keliaujančių savo šalyje su nakvyne. Birštonas yra ypač lietuvių mėgstamas kurortas – turistų skaičius čia jau kelerius metus iš eilės auga po 30 procentų. Turistų srautų augimo tempais Birštonas jau keletą metų neapleidžia mūsų šalies kurortų TOP trejeto. Aktyvus turizmas padeda kurortui augti, tačiau, norint augti tvariai ir darniai, reikalingas nuolatinis dialogas su savo svečiais.

Kurorte – laikas sau, be automobilio

Ne paslaptis, kad lietuviai mėgsta visur važiuoti nuosavu automobiliu. Vietose, kur sudėtinga tikslą pasiekti pėsčiomis ar viešuoju transportu, automobilis tampa labai patogia priemone. Tačiau, ar tikrai jis visuomet būtinas? Dėl augančių turistų srautų Birštone jaučiamas eismo intensyvumo padidėjimas: kurorto centre ir senamiestyje gatvės užsipildo poilsiautojų automobiliais, centrinėse gatvėse padaugėja spūsčių. Paradoksalu, tačiau aplink Birštono centrą esančios automobilių stovėjimo aikštelės lieka apytuštės, nors Birštonas yra labai kompaktiškas kurortas – viskas čia pasiekiama pėsčiomis per 10-15 minučių. Todėl savivaldybės atstovai rekomenduoja automobilius palikti stovėjimo aikštelėse kurorto pakraščiuose ir mėgautis poilsiu be automobilio. Keliaujantiems į Birštoną iš Vilniaus (90 km) arba Kauno (40 km) patariama apskritai palikti automobilį namuose ir išbandyti patogų, dažnai kursuojantį tarpmiestinį transportą – tai ir ekologiška, ir labai patogu. Birštone rekomenduojama daugiau vaikščioti pėsčiomis, važinėti dviračiais, sulėtinti greitą gyvenimo tempą – taip ir sveikiau, ir maloniau.

Atsižvelgiant į išaugusius turistų srautus ir automobilių, dviračių bei elektrinių paspirtukų eismo intensyvumą kurorte, Birštono savivaldybėje šiuo metu rengiamas Senamiesčio gatvių rekonstrukcijos projektas bei kuriama nauja Eismo reguliavimo sistema kurorte. Birštonas – ekologiškas kurortas, todėl ieškomi modernūs, gamtą tausojantys būdai eismo organizavimo iššūkiams spręsti. Planuojama numatyti apmokestintas automobilių stovėjimo vietas, pėsčiųjų zonas, dalyje gatvių riboti eismą arba automobilių stovėjimą, kai kur numatyti vienos krypties eismą.

Dar daugiau tyliųjų ir nerūkymo zonų Birštone

Turistai Birštoną jau atrado kaip tarptautinių sveikatinimo paslaugų kurortą, vertina jo unikalią gamtą, pasivaikščiojimų palei Nemuno vingius romantiką, gydomąjį purvą, švarų orą. Nuo Birštono neatskiriamas ir Europoje pripažintas bei vertinamas iš žemės gelmių išgaunamas mineralinis vanduo, kuris yra svarbiausias Birštono kurorto gyvavimo bei augimo „šaltinis“. Apsilankiusieji kurorte gali patirti ir unikalią Kneipo filosofiją, jungiančią 5 natūralaus sveikatinimo elementus: vaistažolių ir vandens terapiją, sveiką mitybą, judėjimą ir harmoniją. Kokybiškas sveikatinimo ir SPA paslaugas siūlo profesionalūs specialistai, dirbantys kurorto sanatorijose bei SPA centruose.

Siekiant užtikrinti Birštono gyventojų ir svečių teisę į medžių ošimą, paukščių čiulbėjimą ir karališką poilsį be triukšmo, Birštono savivaldybėje yra paskelbtos tyliosios viešosios ir tyliosios gamtos zonos – ikimokyklinio ugdymo įstaigos, Centrinis miesto parkas tarp Tyliosios ir Algirdo gatvių. Be to, visame kurorte gausu nerūkymo zonų: Basanavičiaus aikštė, Centrinio miesto parko teritorija, vaikų žaidimų aikštelės, poilsio zonos prie miesto tvenkinių, Kneipo terapijos teritorija ir kitos. Visos jos pažymėtos specialiais ženklais. Artimiausiu metu tyliųjų ir nerūkymo zonų žemėlapis bus plečiamas, o ateičiai yra dar ambicingesnių planų – gal visas kurortas galėtų tapti nerūkymo vieta?

Daugiau medžių, mažiau atliekų konteinerių

Birštonas – žalias ir ekologiškas kurortas! Simboliška, kad Birštone kiekvienam gyventojui tenka po medį. Pasitarus su želdynų specialistais, buvo priimtas sprendimas tausoti ir saugoti kurorto medžius, ypatingai senesnius. Jie ne tik puošia mūsų aplinką, bet ir yra gyvybės, gryno oro šaltinis. Planuojama, kad ilgiausia ir gražiausia pasivaikščiojimo vieta – Nemuno krantinė – taptų ne tik žaliuojančia visus metus, bet ir nuo pavasario iki rudens žydinčia alėja. O kad grožėtis gamta būtų dar maloniau, Birštone jau įrengtos požeminės atliekų konteinerių aikšteles. Kiekvienoje aikštelėje yra po 5 konteinerius, skirtus mišrioms komunalinėms atliekoms, plastiko ir metalo pakuotėms bei atliekoms, popieriaus ir kartono pakuotėms bei atliekoms, stiklo pakuotėms ir atliekoms bei maisto atliekoms.
Kultūringas kurortas – kultūringiems svečiams

Kaip pastebi Birštono savivaldybės administracija, kurorte ryškėja tipinio svečio portretas: tai žmogus, kuris, nepriklausomai nuo amžiaus, labiausiai vertina kokybišką poilsį. Kokybiškas – tai toks, kuris suteikia sveikatos, naujų jėgų, kuriame gausu sveikatinimo procedūrų, fizinio aktyvumo, gero maisto, daug miego ir teigiamų emocijų.
Teigiamas emocijas Birštone kasmet dovanoja daugiau kaip 200 įvairiausių renginių. Kurorto festivalizacija prasideda jau vasarį, nuo kurio kiekvieną mėnesį Birštone vyksta bent po vieną meno, kultūros festivalį. Tautiniai šokiai, kapelos, teatrų šventės, sakralinės muzikos festivalis, žymusis džiazo muzikos festivalis, o kur dar gausybė koncertų, spektaklių, kino peržiūrų.
Artimiausias šiuo metu – tradicija tampantis diskusijų festivalis „Būtent!“. Šiemet išliks svarbiausi festivalio elementai – kaip ir kasmet, renginys vyks antrą rugsėjo savaitgalį (rugsėjo 6-7 d.), jis bus atviras visiems ir nemokamas. Renginys auga, įdomaus turinio ir prasmingų veiklų šiemet bus dar daugiau. Festivalio lankytojų lauks dešimt pagrindinių diskusijų erdvių, dar tiek pat erdvių įrengs renginio partneriai. Vaikų lauks didžiulė jiems skirta erdvė su įvairiomis pramogomis: nuo skautiškų užsiėmimų, aitvarų leidimo iki mokslinių eksperimentų ir dirbtuvių. Vietoje vienos didžiulės ankstesniuose festivaliuose buvusios centrinės scenos ir vieno didelio vakaro koncerto – vyks daug atskirų vakaro renginių, ir tai nebūtinai bus šokiai ar vakarėliai.
Karališkame kurorte – tik karališkas poilsis!

Birštono savivaldybės informacija

Adresas

Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Jaunimo g. 2, 59206 Birštonas

Kontaktai

Tel./Faks.: (8 319) 65 555
El. p.: sekretore@birstonas.lt

Kita informacija

Kodas: 188750166
Juridinių asmenų registras

Socialiniai tinklai