Savižudybių prevencijos mokymai Birštone

Vienas pagrindinių visuomenės sveikatos prioritetų – psichikos sveikatos gerinimas. Siekiant stiprinti bendruomeniškumą, įvairių įstaigų darbuotojai buvo pakviesti  gvildenti sunkią ir jautrią savižudybių prevencijos temą.
Spalio 2 d. Birštono savivaldybėje vyko 4 val. Kauno rajono visuomenės sveikatos biuro organizuota mokymo ir kompetencijų ugdymo programa „LIEPTAS“ (Savižudybės rizikos ženklų atpažinimas, vertinimas ir veiksmingas reagavimas). Programos lektorės – prof. Dr. Nida Žemaitienė ir psichologė Valija Šap.
Mokymų metu dalyviai sužinojo savižudybės grėsmės ženklus, labiausiai paplitusius klaidingus įsitikinimus apie savižudybę, juos paneigiančius mokslinius faktus, pirmos emocinės pagalbos principus savižudybės grėsmės atveju. Dalyviai taip pat išmoko užmegzti pokalbį su emocinių sunkumų slegiamu asmeniu, aktyviai klausyti, atliepti į pašnekovo jausmus, numatyti savižudiškų veiksmų tikimybę, aptarti asmens poreikius atitinkančias pagalbos galimybes ir susieti su pagalba.
Mokymuose dalyvavo įvairių įstaigų ir profesijų darbuotojai – psichologės, pedagogės, darželių darbuotojai ir direktorė, socialiniai darbuotojai, seniūnas, anoniminių alkoholikų bendrijos atstovas, dienos centro darbuotojos, tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorė ir kt.
Dėkojame dalyviams už gausų dalyvavimą ir norą mokytis. Galima pasidžiaugti sėkmingu ir stiprėjančiu Kauno rajono visuomenės sveikatos biuro bei Birštono savivaldybės bendradarbiavimu sveikatą stiprinančių renginių organizavime. 

Birštono savivaldybės informacija

Adresas

Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Jaunimo g. 2, 59206 Birštonas

Kontaktai

Tel./Faks.: (8 319) 65 555
El. p.: sekretore@birstonas.lt

Kita informacija

Kodas: 188750166
Juridinių asmenų registras

Socialiniai tinklai