Birštono meno mokyklos mokiniai ir toliau siekia aukštumų

Lapkričio 23 d. Plungės kultūros centre įvyko III nacionalinis Petro Vyšniausko saksofonistų konkursas-festivalis. Jo metu surengti net keturi įspūdingi koncertai, kuriuose savo meistriškumą pristatė daugiau nei 70 solistų, ansamblių ir pritariančiųjų grupių narių. Birštono meno mokyklai šiame konkurse atstovavo saksofonistas Jonas Zubavičius. Jam fortepijonu pritarė pianistas Rokas Zdanavičius. Jonas, vadovaujamas mokytojo Mindaugo Bivainio, laimėjo I vietą C kategorijoje. Birštono meno mokyklos mokiniai Jonas ir Rokas taip pat buvo apdovanoti  diplomu už geriausiai atliktą lietuvių liaudies dainą.
Lapkričio 22–24 dienomis klasikinės muzikos sostinėje, Vienoje, vykusiame tarptautiniame jaunųjų pianistų ir kamerinių ansamblių konkurse „Edelweiss“ daugiausia Grand prix laimėjo jaunieji lietuvaičiai. Konkurse dalyvavo daugiau nei 130 vaikų ir jaunimo iš 16 pasaulio šalių. Į šį konkursą vyko Birštono meno mokyklos mokinė Agnė Baliūnaitė, vadovaujama mokytojos Dalios Jegelevičienės. Jaunoji pianistė laimėjo III vietą. Birštonietė turėjo galimybę atvykti, nes jos kelionę rėmė Birštono savivaldybės Kultūros ir sporto rėmimo fondas. Nepaprastai džiugu, kad jaunieji muzikantai gali dalyvauti tokiuose konkursuose, įgyti patirties, susipažinti su bendraamžiais. Visas konkurso dienas dalyviams buvo organizuota puiki programa: ekskursija į Vienos operos teatrą, susipažinimas su J. Štrauso, J. Haidno ir V. A. Mocarto gyvenimo etapais.
Šiais metais konkursas-festivalis ,,Edelweiss“ buvo dedikuotas pasaulio lietuvių metams paminėti. Buvo smagu matyti dalyvaujančius lietuvaičius ne tik iš Lietuvos, bet ir iš Jungtinės Karalystės bei Ukrainos lietuvių bendruomenių.

Birštono savivaldybės ir Meno mokyklos informacija

Adresas

Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Jaunimo g. 2, 59206 Birštonas

Kontaktai

Tel./Faks.: (8 319) 65 555
El. p.: sekretore@birstonas.lt

Kita informacija

Kodas: 188750166
Juridinių asmenų registras

Socialiniai tinklai