Minint Pasaulinę diabeto dieną, mėlynai nušvito mineralinio vandens garinimo bokštas

i92trg15179
Lapkričio 14 dieną Birštone buvo minima Pasaulinė diabeto diena. Bendruomenės namuose Birštono ir Prienų diabeto klubas „Versmė“ surengė šios dienos minėjimą. Jame dalyvavo Birštono savivaldybės merė Nijolė Dirginčienė. „Birštone, kaip ir daugelyje kitų pasaulio miestų, tradiciškai minima Pasaulinė diabeto diena. Lapkričio 14 d. mes visi skatinami susimąstyti apie šios ligos priežastis, pasekmes, dar labiau skatinti sveiką gyvenseną, kad išvengti ligos ir jos sukeliamų rimtų pasekmių“ – teigė Savivaldybės merė. Minint šią dieną, mėlyna spalva, simbolizuojančia Pasaulinę diabeto dieną, buvo apšviestas Centriniame parke esantis mineralinio vandens garinimo bokštas. Mėlynas diabeto ratas – tai Pasaulinės diabeto dienos simbolis. Diabeto ratas žymi vienybę, simbolizuoja gyvybę ir sveikatą. Mėlyna spalva atspindi dangų, po kuriuo gyvena visos pasaulio tautos, ir yra Jungtinių Tautų vėliavos spalva. Mėlynas ratas reiškia, kad pasaulinė diabeto bendruomenė privalo vienytis, jog įveiktų epidemiją.
Pasaulinė diabeto diena (PDD) minima kasmet lapkričio 14-ąją. Minėti PDD pasiūlė Tarptautinė diabeto federacija (TDF) ir Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) 1991 metais, siekdamos atkreipti dėmesį į pasaulinę tos ligos epidemiją. Nuo tada kasmet pažymima ši diena tampa vis populiaresnė.
Ji vienija milijonus žmonių iš daugiau kaip 160 šalių tam, kad būtų skleidžiamos žinios apie diabetą. Kampanijoje dalyvauja šia liga sergantys įvairaus amžiaus žmonės, taip pat gydytojai, kiti sveikatos priežiūros specialistai, politikai ir žurnalistai. PDD telkia pasaulio diabeto bendruomenę skelbti apie ligą ir jos sukeliamas negandas.

Birštono savivaldybės informacija

Adresas

Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Jaunimo g. 2, 59206 Birštonas

Kontaktai

Tel./Faks.: (8 319) 65 555
El. p.: [email protected]

Kita informacija

Kodas: 188750166
Juridinių asmenų registras

Socialiniai tinklai