Policija linki saugių ir ramių švenčių

izimlz15458
Artėja kalėdinių ir naujametinių švenčių laikotarpis. Policijos pareigūnai, atsižvelgdami į tai, kad šventinėmis dienomis palyginti su įprastomis poilsio dienomis, padaroma gerokai daugiau nusikalstamų veikų ir kitų viešosios tvarkos pažeidimų, švenčių metu stiprina pajėgas. Tačiau primename, kad saugotis turi ir patys gyventojai. Didžioji dalis vagysčių iš namų ir butų yra padaroma pasitaikius palankiai progai, pavyzdžiui, paliktas atviras langas ar neužrakintos durys. Dažniausiai mes patys sudarome palankias sąlygas vagystei padaryti.  30 proc. butų vagysčių padaroma tik dėl to, kad šeimininkai nežinojo arba dėl savo nerūpestingumo ir abejingumo patys sudarydavo palankias sąlygas nusikaltėliams. Daugeliu atvejų įsilaužimų ir vagysčių galima išvengti. Tad pagalvokite ar jau ėmėtės visų būtiniausių būsto saugumo priemonių, o jeigu ne – nedelsdami imkitės.
Kasmet gruodį, artėjant Šv. Kalėdų ir Naujųjų metų šventėms, prasideda prekyba pirotechninėmis priemonėmis. Policijos pareigūnai kartu su priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnais vykdys bendrą prevencinę priemonę, kurios tikslas – užkardyti šių priemonių prekybos bei naudojimo pažeidimus. Pareigūnai tikrins pirotechnikos priemonių prekybos vietas, taip pat galimas civilinių pirotechnikos priemonių neteisėtos prekybos ir naudojimo vietas (turgavietes, kioskus, paauglių susibūrimo vietas ir pan.), prižiūrės, kaip laikomasi pirotechnikos priemonių naudojimo tvarkos viešose vietose.

Policijos pareigūnai perspėja nenaudoti savadarbių pirotechnikos priemonių, taip pat fejerverkų, kurie yra akivaizdžiai mechaniškai ar kitaip pažeisti, deformuoti, ant kurių yra korozijos ar skysčių dėmių pėdsakų, nesuveikus pirotechnikos priemonei, nebandyti jos uždegti pakartotinai.
Pirotechnikos priemones, skirtas naudoti lauke, griežtai draudžiama naudoti patalpose. Pirotechnikos priemonių prekybos ar laikymo (sandėliavimo) vietose draudžiama rūkyti, naudotis ugnimi, uždegti ir išbandyti pirotechnikos priemones.
Primename, kad už pirotechnikos įsigijimo ir naudojimo tvarkos pažeidimus numatytas įspėjimas arba bauda nuo 14 iki 28 eurų su civilinių pirotechnikos priemonių konfiskavimu ar be konfiskavimo. Toks pažeidimas, padarytas nepilnamečių nuo keturiolikos iki šešiolikos metų – užtraukia įspėjimą arba baudą tėvams ar globėjams (rūpintojams) nuo 14 iki 28 eurų su civilinių pirotechnikos priemonių konfiskavimu ar be jų konfiskavimo. Linkime saugių švenčių.

Alytaus apskr. VPK Birštono policijos komisariato informacija

Adresas

Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Jaunimo g. 2, 59206 Birštonas

Kontaktai

Tel./Faks.: (8 319) 65 555
El. p.: [email protected]

Kita informacija

Kodas: 188750166
Juridinių asmenų registras

Socialiniai tinklai