Lietuvos laisvės gynimo 25-mečio renginiai Birštone

i3t9ne15507
Birštono savivaldybėje buvo paminėtos Laisvės gynėjų dienos 25-osios metinės. Laisvės gynėjų dienai skirtas renginys „Būkime kartu“ prasidėjo sausio 13-osios išvakarėse. Birštoniečiai ir miesto svečiai rinkosi J. Basanavičiaus aikštėje, kur buvo deginamas amžinosios ugnies ir atminimo laužas, prisiminti ir pagerbti žuvusieji už Lietuvos laisvę, skambėjo patriotinės dainos. Sakydama kalbą, Birštono savivaldybės merė Nijolė Dirginčienė pabrėžė Laisvės didvyrių iškovotos laisvės svarbą visai Lietuvai, birštoniečiams. „Svarbiausia, kad mūsų jaunimas suprastų ir vertintų Laisvę, kad svarbiausios valstybingumo, pilietiškumo vertybės būtų perduodamos iš kartos į kartą, kad būtų tęstinumas. Tada galėsime tikėti savosios šalies, savo gimtojo krašto klestinčia ateitimi“ – teigė merė.
Renginį vedę Birštono gimnazistai skaitė pačių rašytus laiškus žuvusiems įsimintiną Sausio13-osios naktį. Moksleivių laiškuose jautėsi supratimas, rimtis, didžiavimasis ir pagarba Tėvynės didvyriais: „Mano tėvynės gynėjau, nors ir esu naujos kartos atstovas, bet mąstau kiek kitaip: myliu Lietuvą, jos miškus ir pievas, todėl esu tau dėkingas už Tavo pasiaukojimą“; „Žiūrėdama filmuotą medžiagą apie tų dienų įvykius, pagalvojau, kad širdis iššoks iš krūtinės. Manau ne kiekvienas žmogus turi tiek drąsos, kiek jos turėjote Jūs…“.
Vėliau visi būrėsi jaukiam vakarui Birštono parapijos „Caritas“  bendruomenės namuose. Vyresni birštoniečiai, prisilietę prie tragiškosios nakties įvykių, dalinosi savo prisiminimais, skambėjo dainos, visi buvo kviečiami pabendrauti ir sušilti prie puodelio arbatos. Vakarą vedė Birštono gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui A. Ferevičienė. Patriotines dainas su renginio dalyviais dainavo muzikos mokytoja, folkloro „Raskila“ vadovė Roma Ruočkienė. Svetingi Birštono muziejaus darbuotojai rūpinosi, kad visiems būtų jauku, paruošė žuvusių laisvės gynėjų nuotraukų ekspoziciją.
Prisimenant skaudžius įvykius, Sausio 13-osios ryte, vykstant pilietinei akcijai „Atmintis gyva, nes liudija“, valstybės įstaigų, įmonių, mokyklų, birštoniečių namų ir butų languose užsidegė simbolinės atminties žvakutės. Jaunieji šaukliai pakėlė trispalvę šalies vėliavą J. Basanavičiaus aikštėje. Susirinkusiems apie Laisvės gynėjų dienos 25-ąsias metines kalbėjo Birštono savivaldybės mero pavaduotojas Vytas Kederys. Po minėjimo kurorto bendruomenė dalyvavo Šv. Mišiose Šv. Antano Paduviečio bažnyčioje. Gyventojai nepamiršo prisijungti prie gražios idėjos – įsisegti Neužmirštuolės žiedą prie savo širdies. Tai atminties ir pagarbos ženklas. Pagerbiant žuvusiųjų atminimą, Birštono viešojoje bibliotekoje vakare dar vyko Birštono jaunimo klubo organizuojamas protų mūšis „Sausio 13-oji“.

Birštono savivaldybės informacija

Adresas

Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Jaunimo g. 2, 59206 Birštonas

Kontaktai

Tel./Faks.: (8 319) 65 555
El. p.: sekretore@birstonas.lt

Kita informacija

Kodas: 188750166
Juridinių asmenų registras

Socialiniai tinklai