Žinomų moterų fotografijų paroda skatins saugoti širdis

ib3qbe15610
Lietuvos širdies asociacija Birštono kurorto gyventojus ir svečius skatina susimąstyti apie širdies ligas ir jų prevenciją bei kviečia į fotografijų parodos ,,Saugok širdį” atidarymą sausio 28 d., ketvirtadienį, 13.00 val., Birštono kultūros centro fojė. Žinomos, visuomeniškai aktyvios Lietuvos moterys – čempionė Daina Gudzinevičiūtė, dizainerė, profesorė Jolanta Talaikytė, TV laidų vedėja, žurnalistė Rūta Mikelkevičiūtė, aktorė Nijolė Narmontaitė, žurnalistė Laima Lavastė, politikė Irena Degutienė bei daugelis kitų – nusifotografavo fotomenininko Vaidoto Grigo sukurtai specialiai nuotraukų serijai „Saugok širdį”, ir tokiu būdu prisidėjo prie tarptautinės švietėjiškos kampanijos „Raudona suknelė” (angl. Go Red for Women), kurią Lietuvoje kasmet rengia Lietuvos širdies asociacija. Šiai specialiai iniciatyvai nusifotografavo ir kampanijos Lietuvoje organizatorės bei renginio globėja – LR Sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė. Fotosesijoje visos moterys – akcijos garbės ambasadorės – pozavo vilkinčios raudonai arba su šios spalvos detale. Renginio ir fotografijų parodos tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į moterų širdies ir kraujagyslių ligas, kurios yra  mirties priežastis visame pasaulyje bei paskatinti moteris daugiau  rūpintis  širdies sveikata.
,,Moterys buvo fotografuojamos mano stiliumi, kaip aš įpratęs, atsižvelgiant į kiekvienos asmenybę, individualumą ir kiekvieną atskleidžiant kaip modelį.  Kai žmogus yra fotografuojamas, jis yra ir asmenybė, ir modelis. To ir siekiau.  Projektas buvo sukurtas per rekordiškai trumpą laiką: nuo pirmos fotosesijos  iki nuotraukų parodai atspausdinimo nepraėjo nei mėnuo, todėl darbo tempas buvo pakankamai didelis“, –pasakojo fotomenininkas V. Grigas, kurio naujausia fotografijų paroda  bus eksponuojama Birštone, o vėliau persikels į VšĮ VUL Santariškių klinikas ir Lietuvos  miestų savivaldybes.
Paroda pirmą kartą buvo  pristatyta praėjusių metų  gegužės 18 d. Vilniaus Rotušėje, šią vasarą ji buvo eksponuojama Nidos bendruomenės namuose, Alytaus m. ir Vilniaus m. savivaldybėse,  o nuo š. m. sausio 28 d. Lietuvos širdies asociacija kviečia Birštono  miesto gyventojus ir miesto svečius susipažinti su šia fotoparoda  Birštono miesto savivaldybėje. Daugiau informacijos: www.raudonasuknele.lt.

V. Grigo nuotraukos

Birštono savivaldybės ir organizatorių informacija

Adresas

Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Jaunimo g. 2, 59206 Birštonas

Kontaktai

Tel./Faks.: (8 319) 65 555
El. p.: [email protected]

Kita informacija

Kodas: 188750166
Juridinių asmenų registras

Socialiniai tinklai