Išskirtinis dėmesys širdies ligoms: Birštone viešėjo LR Sveikatos apsaugos ministrė

ihampd15671
Birštono kurorte sveikatos, sveikatinimo temos labai svarbios, o vakar, sausio 28 d., ypatingas dėmesys buvo skirtas moterų širdies ligoms. Kurorte viešėjo LR sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė, Lietuvos intensyviosios kardiologijos ir skubiosios medicinos asociacijos  prezidentas prof. Pranas Šerpytis, kurie dalyvavo Lietuvos širdies asociacijos fotografijų parodos „Saugok širdį“ atidaryme Birštono kultūros centre. Žinomos, visuomeniškai aktyvios Lietuvos moterys nusifotografavo fotomenininko Vaidoto Grigo sukurtai specialiai nuotraukų serijai „Saugok širdį”, ir tokiu būdu prisidėjo prie tarptautinės švietėjiškos kampanijos „Raudona suknelė“, kurią Lietuvoje kasmet rengia Lietuvos širdies asociacija. Šiai specialiai iniciatyvai nusifotografavo ir renginio globėja – LR Sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė. Fotosesijoje visos moterys – akcijos garbės ambasadorės – pozavo vilkinčios raudonai arba su šios spalvos detale. Parodos atidaryme R. Šalaševičiūtė pristatė kilnią projekto misiją – šviesti ir skatinti moteris dalyvauti prevencinėse programose, rūpintis savo sveikata, rinktis sveiką gyvenimo būdą.
Sveikatos apsaugos ministrė teigė, jog „Raudona suknelė“ – tai kovos su moterų širdies ir kraujagyslių ligomis kampanijos tarptautinis ženklas, simbolizuojantis moterų sveikatą, gyvybę ir dinamiškumą. Kartu tai ir pavojaus ženklas. Lietuvoje nuo širdies ir kraujagyslių ligų kasmet miršta daugiau kaip 13 tūkst. moterų – 3,5 karto daugiau nei nuo vėžio. Sveikintina, kad Lietuvos širdies asociacija ne pirmus metus dalyvauja tarptautinėje kampanijoje „Raudona suknelė“, kaskart rasdama vis naujų formų, o menininkai aktyviai įsijungia į švietėjiškus kovos su moterų širdies ir kraujagyslių ligomis programas. Mes tarsi siunčiame visuomenei SOS pavojaus signalą, tačiau su gera žinia apie viltį išsigelbėti. Šiandien žinome, kad širdies ir kraujagyslių ligas galima pažaboti, pakeisti statistiką. Štai kodėl svarbi švietėjiška šios kampanijos misija.  Dėmesys lėtinėms infekcinėms ligoms, ypač kardiologijai, išlieka prioritetinė Sveikatos apsaugos ministerijos sritis. Nuo 2005 m. veikia Asmenų, priskirtų širdies ir kraujagyslių ligų didelės rizikos, atrankos ir prevencijos priemonių programą. Praėjusiais metais programai panaudoti beveik visi 14,4 mln. litų PSDF. Praėjusiais metais Lietuvoje pradėjo veikti 5 miokardo infarkto gydymo centrai, įsikūrę visoje Lietuvoje. Vertinant Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto pasiskirstymą kompensuojamiems vaistams pagal ligas, matyti, kad 2014 m. daugiausiai buvo išleista hipertenzijai gydyti – 36,6 mln. Eur; vaistams, skirtiems kraujospūdžiui mažinti, skirta 33 mln. Eur.; cholesteroliui mažinti – 1 mln. Eur; krūtinės anginos ir kitų širdies ligų gydymui – 5,1 mln. Eur.
Parodos atidaryme dalyvavęs Lietuvos intensyviosios kardiologijos ir skubiosios medicinos asociacijos  prezidentas prof. Pranas Šerpytis taip pat pasveikino visus parodos dalyvius, pateikė savo aktualias mintis apie širdies ligų pavojų kiekvieno gyvybei. „Svarbu, kad žmonės nebūtų tokie pikti, nes negatyvios emocijos yra viena pagrindinių širdies ligų priežasčių“ – sakė prof. R. Šerpytis.
Parodos atidaryme visus susirinkusius sveikino ir parodos Birštone globėja, Savivaldybės merė Nijolė Dirginčienė. Ji teigė, kad Birštono kurorte sveikatos, sveikatinimo temos yra labai svarbios. Ji ragino kurorto gyventojus ir svečius rinktis sveiką gyvenimo būdą, išnaudoti visus kurorto privalumus, tausoti sveikatą ir rūpintis savimi.
Po parodos atidarymo, ministrė kartu su mere lankėsi renovuotame Birštono priminės sveikatos priežiūros centre, kur susitiko su direktore, gydytojomis, diskutavo apie aktualias sveikatos apsaugos, priminės medicininės pagalbos problemas, aptarė aktualius klausimus.

Birštono savivaldybės informacija

Adresas

Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Jaunimo g. 2, 59206 Birštonas

Kontaktai

Tel./Faks.: (8 319) 65 555
El. p.: [email protected]

Kita informacija

Kodas: 188750166
Juridinių asmenų registras

Socialiniai tinklai