XVI Nacionalinę Lietuvos bibliotekų savaitę užbaigė tarptautinė konferencija Birštone

 Balandžio 28–29 dienomis, baigiantis XVI Nacionalinei Lietuvos bibliotekų savaitei, Birštone surengta tarptautinė Šiaurės ir Baltijos šalių bibliotekų specialistų konferencija „Skaitanti visuomenė: paradigmų kaita XXI amžiuje“. Renginyje dalyvavo 26 pranešėjai ir svečiai iš Latvijos, Estijos, Danijos, Norvegijos, Suomijos ir Švedijos bei gausus būrys kolegų iš įvairių tipų Lietuvos bibliotekų: nacionalinės, viešųjų, mokslinių bei specialiųjų. Tiek skirtingų šalių atstovų sutraukęs renginys, paskatino konferencijos išvakarėse surengti šių šalių bibliotekininkų draugijų narių apskrito stalo diskusiją „Tarptautinio bendradarbiavimo stiprinimas: dabartis ir perspektyvos“. Diskusijoje buvo dalijamasi atstovavimo savo šalies bibliotekoms patirtimi, aptartos glaudesnio bendradarbiavimo perspektyvos, siekiant stiprinti profesinius ryšius tarp šių institucijų.
Atidarant tarptautinę konferenciją, dalyvius sveikino LBD pirmininkė, Birštono viešosios bibliotekos direktorė Alina Jaskūnienė, buvusi IFLA prezidentė Sinikka Sipilä, kultūros viceministras Romas Jarockis, Birštono merės Nijolės Dirginčienės sveikinimą perdavė patarėja Rimantė Kurkauskaitė. Per dvi dienas perskaityti 36 žodiniai ir pristatyta 11 stendinių pranešimų, kuriuose nagrinėtos šiuolaikinių bibliotekų vaidmens ir jo kaitos, tradicinio ir informacinio raštingumo, skaitybos ir skaitymo skatinimo, bibliotekų vartotojų elgsenos bei kitos temos.
Plenarinių pranešimų sesijoje Helsinkio bibliotekos direktorė Tuula Haavisto akcentavo būtinybę bibliotekoms apibrėžti strategines veiklos kryptis ir bendradarbiauti jų siekiant, Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos generalinis direktorius prof. dr. Renaldas Gudauskas aptarė besikeičiantį bibliotekų vaidmenį darnaus vystymosi kontekste ir pristatė Lietuvos bibliotekų sistemos viziją.
Taip pat nemažai pranešėjų, ypač antrosios dienos Pecha Kucha pranešimų sesijose, pasidalijo savo atstovaujamų institucijų gerosios praktikos pavyzdžiais ir skaitymo skatinimo idėjomis.
1-oji  Šiaurės ir Baltijos šalių bibliotekininkų konferencija įvyko Jūrmaloje (Latvija) 1993 metais.  Šiemet ji suorganizuota jau 6-tą kartą. Konferenciją finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos kultūros ministerija, organizavo Lietuvos bibliotekininkų draugija ir Helsinkio centrinė biblioteka kartu su partneriais: Lietuvos nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka, Vilniaus Universiteto komunikacijos fakultetu, Apskričių viešųjų bibliotekų asociacija, Kauno apskrities ir Birštono viešosiomis bibliotekomis, Latvijos ir Lietuvos bibliotekininkų draugijomis, bendrovėmis: ,,Asseco Lietuva“ ir ,,Prezentacijų spektru“.
Atsižvelgiant į strategiją „Lietuva 2030“, Lietuva siekia tapti integralia, sėkminga, politiškai ir ekonomiškai konsoliduota Šiaurės–Baltijos regiono dalimi, todėl labai svarbu, stiprinti bendradarbiavimą tarp Šiaurės ir Baltijos šalių specialistų.
Ši tarptautinė konferencija ne tik užtikrino profesinės partnerystės ryšių su Šiaurės bei Baltijos šalių bibliotekų specialistais stiprinimą ir bendradarbiavimą ilgalaikėje perspektyvoje, bet ir sudarė sąlygas pasidalinti gerąja Šiaurės bei Baltijos šalių patirtimi, kuri skatins naujas iniciatyvas ir partnerystes.
Dalyviai tarptautinę konferenciją įvertino tik gerai arba labai gerai, o daugelis anketose pažymėjo, kad renginys pranoko jų lūkesčius, buvo išskirtinai aukštos kokybės ir profesinio lygio.

Birštono viešosios bibliotekos informacija

 

Adresas

Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Jaunimo g. 2, 59206 Birštonas

Kontaktai

Tel./Faks.: (8 319) 65 555
El. p.: sekretore@birstonas.lt

Kita informacija

Kodas: 188750166
Juridinių asmenų registras

Socialiniai tinklai