Spalvinga Europos diena Birštone

Organizuodami Europos dienos projektą „Mūsų Europa – spalvos, muzika, skoniai…“, kurį finansavo Europos komisijos atstovybė Lietuvoje, kartu su partneriais vykdėme įvairias veiklas. Laukdami Europos dienos šventės, skelbėme nuotraukų konkursą ,,Mano žvilgsnis į mylimą Lietuvą“. Birštoniečius kvietėme dalintis užfiksuotais įdomiausiais Lietuvos vaizdais. Nuotraukas eksponavome bibliotekos pirmo aukšto languose. Jomis susižavėję miesto svečiai ir birštoniečiai galėjo balsuoti už jiems labiausiai patikusią nuotrauką bei pasidalinti savo kelionių įspūdžiais. Užsimezgė gražūs, gerų emocijų ir nuotaikos įkvėpti pokalbiai apie tai, kokia graži Lietuva Europos kontekste.
Daugiausia balsų surinko Birštono gimnazijos mokytojos Nijolės Juozaitienės nuotrauka, daryta 2016 m. sausio 13 d., Vilniuje, prie Televizijos bokšto, kurioje užfiksuota moksleivė, jaunoji šaulė Elizabeta Matulevičiūtė. Prie nuotraukos užrašas: „Nugalėję save ir 9 km trasą Sausio 13-osios bėgime „Gyvybės ir mirties keliu“. Antrą vietą pelnė Ramučio Gustaičio nuotrauka ,,Šventoji“. Trečia vieta atiteko mūsų bibliotekos Suaugusiųjų skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėjai Jurgitai Pagrandytei. Jos nuotraukoje, pavadinimu ,,Pakeliui namo“, užfiksuotas vakarėjantis Birštono peizažas, švelniai apglėbtas tankios rūko marškos. Paroda bibliotekos pirmo aukšto languose eksponuojama gegužės 2–15 dienomis.
Mūsų nuolatiniai partneriai, Birštono gimnazija, taip pat parodė iniciatyvą dalyvauti Europos dienos minėjimo šventėje. Vadovaujami mokytojų Virginijos Urbanavičienės, Birutės Sinkevičienės, Astos Lasatienės, gimnazijos mokiniai nupiešė piešinius tema „Mes ir Europa“, rašė palinkėjimus Europos jaunimui, kviesdami būti vieningais. Piešiniai buvo eksponuojami mokykloje.
Gegužės 9 dieną, šventiškai nusiteikę, rinkomės prie sanatorijos „Versmė“ fontano klausytis Lietuvos karinių oro pajėgų orkestro. Susirinkusius pasveikino Birštono savivaldybės mero pavaduotojas Vytas Kederys ir Birštono viešosios bibliotekos direktorė Alina Jaskūnienė. Orkestras, vadovaujamas kapelmeisterio Ričardo Kukulskio, dovanojo nuotaikingą, skambų Europos šalių muzikos koncertą. Šventinę nuotaiką stiprino dalijami geltoni ir mėlyni helio balionai, kurie ypatingai džiugino vaikus.
Prieš koncertą ir jo metu, bibliotekininkės dalijo informacinius leidinius apie Europos Sąjungą, vėliavėles. Didelio susidomėjimo sulaukė vaikams skirti leidiniai. Tai galėtų būti labai sėkmingas ir didelę auditoriją suburiantis projektas kitiems metams. Suaugusieji neretai mano, kad žino viską arba yra skeptiški ir nesidomi dalomąja medžiaga, tačiau paminėjus, jog leidiniai vaikus supažindins su vėliavomis, Europos pastatais – susidomėjimas išauga, jie suklūsta ir pasiruošia priimti informaciją.
Birštono gimnazijos technologijų mokytojai: Veda Martinaitienė, Nijolė Juozaitienė, Algis Guobys organizavo originalią akciją-ekspoziciją „Taika Europoje“. Jie su savo mokiniais iš faneros pagamino Lietuvos kontūrą, kuriame visi norintys galėjo kabinti pačių išlankstytas įvairiaspalves gerves. Ši akcija žadino praeivių ir dalyvių smalsumą, visus suvienijo bendra veikla. Didelio susidomėjimo sulaukęs kūrinys po renginio eksponuojamas Birštono viešosios bibliotekos lange. Dalyvavusiems renginyje – tai gyvas smagių akimirkų prisiminimas, o praeiviams – žavus, širdį džiuginantis meno kūrinys.
Šventė tęsėsi Birštono kurhauze. Čia susitikome su kulinarijos žinove Beata Nicholson, kuri pasveikino visus susirinkusius su Europos diena, pasidalijo savo prisiminimais apie Lietuvos stojimą į ES ir pakvietė įdomiai kelionei po Europos šalių virtuves.
Tik įžengus į kurhauzą, svečius audrino ir kulinarinį smalsumą žadino Beatos atsivežtų patiekalų kvapai. Viešnia ne tik dalijosi savo kulinarine svečių šalių patirtimi, bet ir nuoširdžiai ragino drąsiai eksperimentuoti, pvz., Italijoje mėgiamais ančiuviais. Patiekalų degustacija sustiprino patirtus žodinės kulinarinės kelionės įspūdžius. Daugiau nei valandą trukęs susitikimas prabėgo nepastebimai.
Europos šventės renginiai augino ir brandino jausmą, kad Europos Sąjunga – tai žmonės su savo istorija, praeitimi, menu, maistu – viskuo, kas gražiausia. Džiaugiamės, kad jau 12 metų ir Lietuva, ir mes esame viso to dalis…
Europos šventę Birštone surengti padėjo: Birštono savivaldybė, Birštono gimnazija, Birštono kultūros centras, sanatorija ,,Versmė“.

Birštono viešosios bibliotekos informacija

Adresas

Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Jaunimo g. 2, 59206 Birštonas

Kontaktai

Tel./Faks.: (8 319) 65 555
El. p.: sekretore@birstonas.lt

Kita informacija

Kodas: 188750166
Juridinių asmenų registras

Socialiniai tinklai