Merės verslo pusryčiai: pasirengimas vasaros sezonui ir ateities planai

 Gegužės 25 d. Birštono kultūros centre vyko tradiciniai Birštono savivaldybės merės verslo pusryčiai su Birštono verslo atstovais. Susitikimo metu buvo aptarti Birštono savivaldybės strateginiai planai, įgyvendinami projektai, artėjantis vasaros sezonas, verslo naujovės, jubiliejinė Miesto šventė, kurorto komunikacijos ir įvaizdžio klausimai.
Birštono savivaldybės merė Nijolė Dirginčienė su verslininkais aptarė strateginius Birštono savivaldybės planus ir įgyvendinamus projektus: būsimą apžvalgos bokšto statybą, Vytauto kalno ir Vytauto parko sutvarkymą, PSPC atnaujinimą, šiuo metu vykstančią Daugiafunkcinio sporto centro statybą. Merė informavo apie tai, kad bus nuomojami sklypai prie „Vytautas Mineral Spa“, jog planuojama nutiesti dviračių taką nuo viešbučio „Royal Spa Residence“ ir restorano „Seklytėlė“ iki Birštono, taip pat bus rengiamas viaduko per A16 kelią projektas. Merė kvietė verslininkus teikti pasiūlymus ir idėjas dėl Vytauto parko, dėl eismo reguliavimo Birštone.
Turizmo informacijos centro direktorė Rūta Kapačinskaitė kalbėjo apie pasiruošimą vasaros sezonui, aktualias turizmo rinkas, renginius. Birštono turizmo informacijos centro duomenimis, 82 proc. visų turistų – lietuvaičiai; į Birštoną atvyksta turistai iš 32 šalių, daugiausiai jie renkasi sanatorijas ir viešbučius; rinkos išlieka „tradicinės“: Vokietija, Latvija, Rusija, Lenkija; nakvynių trukmė – 3,4 nakties. 2016 m. pirmąjį ketvirtį Birštone apsilankė 16,4 tūkst., arba 32,5 proc. daugiau turistų negu tuo pačiu laiku pernai metais. Šiemet ir toliau plauks kruizas Kaunas–Birštonas, kuris į Birštono kurortą vienu metu atplukdo 100 svečių, dar 100 atvyksta autobusu.
Birštono kultūros centro direktorius Zigmas Vileikis pristatė svarbiausius šios vasaros renginius: Birštono kurorto šventę „Birštonuokimės!“ (birželio 10-12 d.), Esperantininkų suvažiavimas (liepos 2-10 d.), Pasaulio moterų karšto oro balionų čempionatas (liepos 4-10 d.). Pasak jo, vasarą kiekvieną mėnesį vyks 10–14 kultūros renginių, tad ir maitinimo bei apgyvendinimo verslo atstovai turi būti pasirengę priimti svečius. Z. Vileikis pasidžiaugė, kad lankytojų skaičiai kultūros renginiuose kasmet auga.
Merės patarėja Rimantė Kurkauskaitė verslo atstovams pristatė Birštono savivaldybės bendradarbiavimą su Japonijos ir Izraelio ambasadomis ir pasiūlymus tapti miestais partneriais su Japonijos miestu Kunigami bei Izraelio miestu Tiberias. Taip pat R. Kurkauskaitė pateikė informaciją apie artėjančią jubiliejinę Miesto šventę, paragino maitinimo ir apgyvendinimo įstaigų vadovus pasiruošti didesniam turistų, svečių srautui. Merės patarėja pristatė ir artimiausius kurorto komunikacijos, viešinimo planus ir projektus, kvietė verslo atstovus aktyviai komunikuoti apie tai, kad Birštono kurortui – 170 metų, viešinti informaciją apie savo veiklą, naujoves socialiniuose tinkluose.
Policijos atstovas Egidijus Treigys teigė, kad Birštonas išlieka  viena saugiausių savivaldybių, kad atsakingai ruošiamasi vasaros sezonui ir didesniam turistų, svečių srautui renginių metu. Pasak E. Treigio, dėl vis augančio svečių ir automobilių srautų kurorte, yra tikslinga raginti svečius savo automobilius statyti kurorto aikštelėse: prie prekybos centro „Norfa“, aikštelėje prie gaisrinės, aikštelėje prie Bendruomenės namų. Policijos atstovas taip pat informavo, jog nuo birželio 1 dienos bus eismo pakeitimai Birštono kurorte, apie juos policijos atstovai išplatins atskirą pranešimą spaudai.
Susitikimo metu verslo atstovai pristatė vasaros sezono naujoves, akcentavo, kad vis dar aktuali maitinimo problema. Pasak jų, reikia dar daugiau nišinių, išskirtinių maitinimo įstaigų, kad klientas galėtų rinktis iš įvairių virtuvių ir patiekalų. Be to, reikia dar daugiau reklamos apie maitinimo vietas Birštone. Verslo atstovai pateikė savo idėjas ir pasiūlymus dėl eismo reguliavimo, dėl klientų aptarnavimo, išsakė nuomonę apie komunikaciją ir įvaizdį.
Birštono savivaldybės informacija

 

Adresas

Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Jaunimo g. 2, 59206 Birštonas

Kontaktai

Tel./Faks.: (8 319) 65 555
El. p.: [email protected]

Kita informacija

Kodas: 188750166
Juridinių asmenų registras

Socialiniai tinklai