Konteineriams plauti – moderni ir ekologiška įranga

Švarūs, nemalonių kvapų neskleidžiantys buitinių atliekų konteineriai – ne svajonė, o realybė. Tuo jau gali įsitikinti Alytaus, Prienų ir Birštono gyventojai, kurių buitinių atliekų konteinerius šiuo metu plauna ir dezinfekuoja atliekų tvarkymo bendrovė „Ekonovus“.
Viena didžiausių Lietuvoje atliekų tvarkymo bendrovių konteinerių priežiūrai neseniai įsigijo specialų automobilį su modernia ekologiška konteinerių plovimo ir dezinfekavimo įranga. Tai – nedidelis mikroautobusas su jame įtaisyta plovimo įranga bei 700 litrų vandens talpa. Vienos darbo dienos metus išplaunama maždaug apie 100 konteinerių.
„Greita, efektyvu ir patogu – taip galėčiau apibūdinti šią naują mūsų techniką. Mikroautobusą aptarnaują vienas žmogus. Speciali plovimo įranga užtikrina, kad konteineriuose esantys nešvarumai nepatektų į aplinką. Nešvarus vanduo lieka automobilyje įrengtose talpose ir vėliau saugiai pašalinamas“, – pasakoja bendrovės „Ekonovus“ logistikos direktorius Andrius Murnikovas.
Į konteinerių stovėjimo vietas prie daugiabučių ir individualių namų mikroautobusas važiuoja paskui šiukšliavežę ir konteinerius plauna iš karto po to, kai jie iškraunami. Plaunant konteinerius naudojamas specialus skystis, kuris kartu ir dezinfekuoja.
Kaip numato su savivaldybėmis sudarytos sutartys, konteineriai plaunami ne rečiau kaip du kartus per metus. Gyventojams ši paslauga papildomai nekainuoja – paslauga įskaičiuota į bendrą atliekų tvarkymo tarifą.
Birštono savivaldybės informacija

 

Adresas

Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Jaunimo g. 2, 59206 Birštonas

Kontaktai

Tel./Faks.: (8 319) 65 555
El. p.: sekretore@birstonas.lt

Kita informacija

Kodas: 188750166
Juridinių asmenų registras

Socialiniai tinklai