Atraktyvi ir spalvota Europos diena Birštone

Gegužės 9 dieną buvo minima tarptautinė Europos diena. Šiais metais minimas Romos sutarties, kuria buvo įsteigta Europos ekonominė bendrija, 60 metų jubiliejus, Erasmus+ programos 30-metis (projekte dalyvavusiųjų sukurtose šeimose gimė net 1 mln. vaikų) bei Lietuvos narystės Šengeno erdvėje 10-metis.
„Apkabinkime Europą“ šventę organizavusi Birštono viešoji biblioteka originaliai ir išradingai siekė pritraukti kuo daugiau jaunų, entuziastingų žmonių. Gatvę nuspalvino geltoni ir mėlyni balionai, piešiniai, buvo matoma Europos Sąjungos atributika, buvo juntama puiki nuotaika.
Birštoniečiai ir kurorto svečiai buvo pakviesti į įdomias, šių metų tematiką atspindinčias edukacines-pramogines veiklas. Visi norintys buvo pakviesti dalyvauti atraktyvioje ekskursijoje įvairiomis ekologiškomis transporto priemonėmis, t. y. dviračiais, riedučiais, riedlentėmis, riedžiais ir pan. Susiskirstę komandomis, vedami projekto partnerių, Birštono turizmo informacijos centro, gidų dalyviai važinėjo po Birštoną, susipažino su ES investicijomis ir ES lėšomis atnaujintais objektais.
Buvo pristatyta originali instaliacija „Langas į Europą“. Iškirpę popierinius marškinėlius, juos prisegę ant virvelių, dalyviai rašė aktualiausias ES piliečių teises bei įvairiausius linkėjimus Europai, jos žmonėms.
Birštono viešosios bibliotekos direktorė Alina Jaskūnienė dėkojo visiems susirinkusiems į renginį, taip pat savo aktyviai komandai, šauniai prisidėjus prie šventės organizavimo. Birštono savivaldybės mero pavaduotojas Vytas Kederys, supažindinęs susirinkusius su Europos Sąjungos istorija, džiaugėsi šalių draugyste, Birštono jaunų žmonių perspektyva ir galimybėmis vykti studijuoti į bet kurią pasirinktą ES šalį.
Renginyje buvo galima dalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse, edukaciniuose užsiėmimuose. Renginio mažieji džiaugėsi įvairiomis rungtimis, piešė, dalyvavo žaidimuose, laimėjo prizus. Prie puikių žaidimų įgyvendinimo prisidėjo VšĮ „Laisvalaikio terapija“ ir MB „Čiulba ulba“
Dėkojame bendruomenei už aktyvų dalyvavimą!

Birštono savivaldybės informacija

 

Adresas

Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Jaunimo g. 2, 59206 Birštonas

Kontaktai

Tel./Faks.: (8 319) 65 555
El. p.: [email protected]

Kita informacija

Kodas: 188750166
Juridinių asmenų registras

Socialiniai tinklai