Merės verslo pusryčiai su Birštono verslo atstovais: strateginiai planai, komunikacija, socialiniai projektai ir idėjos miestui

2017.09.12

Rugsėjo 7 dieną, „Tulpės“ sanatorijos gydyklų kavinėje, vyko tradiciniai Birštono savivaldybės merės Nijolės Dirginčienės verslo pusryčiai su Birštono verslo bendruomene. Susitikime dalyvavo Birštono sanatorijų, viešbučių, SPA centrų, restoranų, kavinių, aktyvių pramogų ir laisvalaikio organizavimo verslų vadovai ir atstovai. Verslo pusryčių metu merė pristatė strateginius savivaldybės planus, buvo aptartas praėjęs turizmo vasaros sezonas, kalbėta apie Birštono kurorto komunikaciją Lietuvoje ir užsienyje. Verslo atstovai supažindino su  naujomis paslaugomis, pristatė renginius, iniciatyvas, pasidžiaugė aktyviu vasaros sezonu.

N. Dirginčienė verslo atstovams pristatė savivaldybės strateginius planus: įgyvendinamus projektus, eismo reguliavimo planus ir dviračių takų plėtrą, kalbėjo apie naujų būstų statybas, planuojamas investicijas, specialistų ir jaunų šeimų pritraukimą gyventi į Birštoną, apie bendradarbiavimą turizmo srityje su Izraelio ir Švedijos ambasadomis, apie Birštono marketingą ir komunikaciją artimesnėse ir tolimesnėse rinkose. Taip pat merė pasidžiaugė gerais vasaros sezono turizmo rezultatais, visus pakvietė dalyvauti savaitgalį Birštone vykusiame diskusijų festivalyje „Būtent“. Susitikimo metu vyriausias savivaldybės architektas Mantas Michaliunjo susirinkusiems verslo atstovams pristatė architektūrinius projektus, papasakojo apie savivaldybės bendradarbiavimą su universitetais, profesoriais ir studentais, teikiančiais idėjas ir pasiūlymus Birštono savivladybei, kalbėjo apie tai, kaip kuriamas miesto kraštovaizdis. M. Michaliunjo pristatė pasiūlymus dėl istorinio Vytauto parko, dėl kito Nemuno kranto projektų. Jis teigė, kad planuojama plėsti dviračių takus, skatinti pėsčiųjų ir dviračių eismą, raginti naudoti bemotores transporto priemones. Vyr. architektas kvietė verslo atstovus puošti teritorijas šalia objektų, pagal bendrą miesto stilistiką, auginti daugiau vieningą Birštono identitetą atspindinčius augalus, statyti mažosios architektūros detales.
Apie vasaros turizmo sezoną, problemas ir iššūkius kalbėjo Birštono turizmo informacijos centro direktorė Rūta Kapačinskaitė. Ji palygino 2014 ir 2017 metų rezultatus, atvykstančių turistų ir nakvynių skaičius. Rūta teigė, kad šių metų turistų srautų augimas yra 27 proc. Kalbėdama apie užsienio rinkas, ji sakė, kad ryškiausiai auga atvykstančiųjų iš Latvijos, Vokietijos, Rusijos skaičius, kiek mažiau į Birštoną atvyko iš Estijos, Baltarusijos, Izraelio. Pagal nakvynės trukmę, ilgiausiai Birštone ilsisi svečiai iš Vokietijos, Rusijos, Latvijos. TIC direktorė kalbėjo, kad kartu su Birštono savivaldybės mere, verslo atstovais, ir toliau planuoja dalyvauti verslo misijose, atstovauti ir pristatinėti Birštoną turizmo parodose, rengti infoturus kelionių agentūroms ir žurnalistams.
Merės patarėja Rimantė Kurkauskaitė ir ryšių su visuomene agentūros „Komunikacija ir konsultantai“ direktorius Andrius Kasparavičius pristatė įgyvendinamo Birštono savivaldybės komunikacijos plano rezultatus ir šiems metams keliamus tikslus. Buvo kalbama apie tai, kad vis didesnis dėmesys bus skiriamas Birštono kurorto ir čia veikiančių sveikatinimo, turizmo objektų komunikacijai ir marketingui užsienyje. Kartu su verslo atstovais, sanatorijų, viešbučių vadovais ir marketingo specialistais buvo diskutuojama apie tai, kokios artimosios ir tolimosios rinkos turėtų būti prioritetinės. Tikimasi, kad į Birštoną atvyks vis daugiau turistų ne tik iš Lietuvos, bet ir užsienio, nes įgyvendinant strateginį savivaldybės planą, Birštonas vis labiau tampa kokybiškų , tarptautinių sveikatinimo paslaugų kurortu.
Susitikimo metu buvo pristatyti ir socialinės atsakomybės projektai bei idėjos. Merė pasidžiaugė, kad vis daugiau verslo atstovų inicijuoja socialinius projektus, remia, motyvuoja ir Birštono jaunimą, ir sunkiau gyvenančias šeimas ar vienišus senjorus. Verslo pusryčių metu, VšĮ „Teleglobos centras“ direktorė Rūta Bunevičiūtė pristatė pilotinį projektą  „Telegloba – nauja socialinė paslauga“ ir paragino verslo atstovus prisidėti, suteikiant paramą ir pagalbą vienišiems senjorams ar žmonėms su negalia.
Verslo atstovai pasidžiaugė, kad buvo aktyvus vasaros sezonas, pasidalijo savo mintimis ir idėjomis miestui. „Eglės“ sanatorijos vadovai pakvietė sanatorijų, SPA, viešbučių atstovus dalyvauti „Lietuvos masažo čempionate“, kuris vyks spalio 10 d., Birštono „Eglės“ sanatorijoje. Sveikatingumo komplekso „Vytautas mineral Spa“ atstovai pakvietė ne tik išbandyti naujausias SPA procedūras, bet ir lankytis savaitgalio koncertuose bei degustacinėse vakarienėse komplekso restorane „Moon“. Savo veiklą pristatė ir naujausio restorano Birštone savininkas Darius Muižys. Viešbučio ir SPA centro „Royal Spa Residence“ vadovas Rimantas Šimkevičius papasakojo apie plėtros planus viešbučio rekonstrukciją, apie laukiamas permainas, pakvietė dalyvauti nuo šiol penktadieniais viešbučio restorane vykstančiuose meniniuose vakaruose, koncertuose. „Tulpės“ sanatorijos vadovė Liucija Patinskienė pasidžiaugė, kad Birštonas tampa vis labiau žinomas užsienyje, kad aukščiausio lygio mokslininkai rengia tiriamuosius, mokslinius darbus apie kurortinį gydymą ir sveikatinimą Birštone. Vėliau vyko diskusijos apie verslo iššūkius, problemas, buvo teikiami pasiūlymai ir idėjos miestui.
Birštono savivaldybės informacija

 

Adresas

Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Jaunimo g. 2, 59206 Birštonas

Kontaktai

Tel./Faks.: (8 319) 65 555
El. p.: [email protected]

Kita informacija

Kodas: 188750166
Juridinių asmenų registras

Socialiniai tinklai