Dėl gyventojų perspėjimo ir informavimo sistemos patikrinimo

sirena

2017 m. spalio 18 d. bus vykdomas gyventojų perspėjimo ir informavimo sistemos (GPIS) patikrinimas. Lietuvoje bus girdimas perspėjimo sirenų kauksmas. Sirenos kauks 3 minutes.

Patikrinimo metu, nuo 11.52 val. iki 11.55 val., bus jungiamos elektros sirenos, nustojus joms kaukti, 11 val. 55 min., per Lietuvos radijo ir televizijos pirmąją programą arba vietines radijo programas gyventojams bus skelbiama aktuali informacija. Išgirdę sirenas, gyventojai privalo nedelsiant įjungti radiją ar televizorių ir išklausyti skelbiamą informaciją. Įprastai sirenos įjungiamos du kartus per metus, kai atliekamas gyventojų perspėjimo ir informavimo sistemos patikrinimas.

Perspėjimo sistemos patikrinimo metu gyventojai bus informuojami per Lietuvos nacionalinį radiją ir televiziją, regioninius bei vietinius transliuotojus, o taip pat per gyventojų perspėjimo ir informavimo, naudojant viešųjų judriojo telefono ryšio paslaugų teikėjų tinklus, sistemą trumpaisiais pranešimais į mobiliuosius telefonus.

Rekomenduojame gyventojams nusistatyti savo mobiliuosius telefonus perspėjimo pranešimų priėmimui. Telefonų nustatymo instrukcijos ir daugiau informacijos apie šią sistemą pateikiama adresu www.gpis.vpgt.lt tam, kad gyventojai galėtų pasitikrinti, ar teisingai atlikti telefonų nustatymai perspėjimo pranešimų priėmimui.

Prašome Jūsų vykdyti visas aukščiau nurodytas instrukcijas, padėkite tai padaryti ir savo šeimos nariams, kaimynams, draugams, pažįstamiems.

 

 

Birštono savivaldybės administracijos

Bendrojo skyriaus civilinės saugos

vyriausiojo specialisto informacija

Adresas

Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Jaunimo g. 2, 59206 Birštonas

Kontaktai

Tel./Faks.: (8 319) 65 555
El. p.: [email protected]

Kita informacija

Kodas: 188750166
Juridinių asmenų registras

Socialiniai tinklai