Įdomi ir jauki viešnagė Švedijos ambasadoje, Vilniuje

2017.12.04

Pasitinkant šventėmis pasipuošusią žiemą, gruodžio 1 d., Birštono savivaldybės merė N. Dirginčienė, Birštono viešosios bibliotekos kūrybinė komanda ir žingeidžios birštoniečių šeimos, laimėję bibliotekos organizuotoje viktorinoje apie Švediją, svečiavosi pačioje Vilniaus senamiesčio širdyje įsikūrusioje Švedijos ambasadoje.
Birštoniečius rezidencijoje maloniai sutiko ir pasveikino pati Švedijos ambasadorė Lietuvoje J. E. Maria Christina Lundqvist. Nuoširdžiai pasidžiaugusi gražia draugyste, bendradarbiavimu su Birštonu, jaunų žmonių iniciatyva artimiau pažinti Švediją, jos kultūrą, papročius, ambasadorė įteikė dovanų besisvečiavusiems birštoniečiams bei prisidėjo prie LR Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotos akcijos „Knygų kalėdos“ – padovanojo Birštono viešajai bibliotekai švediškų detektyvų.
Birštono savivaldybės merė N. Dirginčienė ir bibliotekos direktorė A. Jaskūnienė dėkojo ambasadorei už galimybę aplankyti, pasisvečiuoti Lietuvoje esančioje Švedijos žemėje, prisiminimui įteikė malonių, šventiškų lauktuvių iš Birštono kurorto. Birštoniečių Suchockų šeima padovanojo ambasadorei ir ambasados darbuotojams jautrią lietuvių liaudies dainą, užbūrusią ir įkvėpusią šventinės dvasios, šventinio laukimo…
Anot J. E. Marios Christinos Lundqvist, Švedijoje Kalėdoms yra skiriamas ypatingas dėmesys, todėl birštoniečiai sutikti itin išpuoštoje, skandinaviškai dekoruotoje kalėdinėje erdvėje, kvepiančioje garuojančia spanguolių arbata, imbieriniais sausainiais ir šiltomis šafrano bandelėmis. Ambasadorė, panorusi artimiau susipažinti su birštoniečiais, pakvietė socialiniu Švedijos fenomenu tapusiam fika ritualui, prie kurio prisijungė ir šauni ambasadoje dirbanti komanda.
Švedijoje fika ritualas (kavos/arbatos gėrimas) yra neatskiriama kultūros dalis, leidžianti pasimėgauti akimirka šeimos, draugų apsuptyje. Neatsiejama fika ceremonijos dalis yra saldumynas. Paprastai tai būna sausainis, pyrago gabaliukas ar bandelė, visa tai vadinama vienu žodžiu – fikabröd. Šis ritualas su senu draugu, bendradarbiu yra galimybė pasidalinti naujienomis, paplepėti, o su nauju, tai proga geriau susipažinti. Birštoniečiai maloniai išbandė fika ritualą, pabendravo su ambasados atstovais, pasidalijo mintimis, idėjomis, papasakojo apie save, apie Birštoną, pakvietė ir toliau bendradarbiauti, draugauti, telktis bendriems darbams bei iniciatyvoms.
Švedijos ambasados atstovė spaudai, kultūros projektų koordinatorė Giedrė Berželionytė aprodė birštoniečiams ambasados pastatą, papasakojo jo istoriją, prisiminė įsimintiniausius Švedijos Karalystės įvykius ir faktus, aptarė skandinaviškus interjero sprendimus, pristatė parodą „Švedija nuo A iki Ö”, atspindinčią reikšmingus istorijos, mokslo, kultūros faktus, švedų gyvenimo būdą, gamtą.
Kalėdomis, fika kvepianti ambasada, ypatingai maloni ir miela ambasadorė J. E. Maria Christina Lundqvist ir jos komanda visiems birštoniečiams paliko puikų įspūdį, begalę gražių, šiltų akimirkų bei prisiminimų.
Birštono savivaldybės ir Birštono viešosios bibliotekos informacija

Adresas

Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Jaunimo g. 2, 59206 Birštonas

Kontaktai

Tel./Faks.: (8 319) 65 555
El. p.: [email protected]

Kita informacija

Kodas: 188750166
Juridinių asmenų registras

Socialiniai tinklai