Atvirų durų diena Birštono savivaldybėje – siekiai ir drąsa padeda svajonėms augti

Kovo 13 d., antradienį, Birštono savivaldybėje, viešosiose, biudžetinėse įstaigose bei verslo įmonėse vyko atvirų durų diena Birštono gimnazijos (9–12 kl.) moksleiviams. Renginio atidarymas, vykęs Birštono savivaldybės didžiojoje salėje, sukvietė rekordinį vyresniųjų moksleivių skaičių – net 55. Renginio tikslas – supažindinti gimnazijos moksleivius su Birštono savivaldybėje esančių įstaigų ir įmonių darbu.
Renginio globėja – Birštono savivaldybės merė Nijolė Dirginčienė – pasveikino jaunąją kurorto kartą, palinkėdama mokytis, studijuoti, įgyti žinių ir kad ir kur jie būtų, ateityje grįžti ir kurtis savo gimtajame mieste – Birštone. Merė pristatė savivaldybės kaip institucijos veiklą, kuruojamas sritis, paaiškino, kokias funkcijas ji pati atlieka, supažindino su savo darbo specifika, Administracijos funkcijomis, papasakojo, kiek ir kokių įstaigų, verslo objektų yra Birštone. Moksleiviams palinkėta būti drąsiems, norintiems visada sužinoti daugiau ir nenustoti siekti savo svajonių, kurios visada išsipildo. Renginyje dalyvavo mero pavaduotojas Vytas Kederys, Administracijos direktorius Valentinas Vincas Revuckas, Birštono gimnazijos direktorius, moksleivių pasirinktų įstaigų atstovai, Savivaldybės darbuotojai. Susitikimą organizavo Birštono savivaldybės administracijos jaunimo reikalų koordinatorė Žaneta Židonienė.
Mokiniai turėjo galimybę susipažinti su Birštono savivaldybės įstaigų, įmonių darbuotojų, vadovų tiesioginiu darbu, pagalvoti, ar ateityje rinktųsi tokią profesiją. Susidomėję Savivaldybės administracijos darbuotojų veikla, galėjo iš arti susipažinti su jų atliekamomis pareigomis, darbo specifika, sužinoti atsakymus į juos dominančius klausimus. Merės kabinete vyko smagus pokalbis, gimnazijos moksleivė nusprendė „pasimatuoti“ merės kėdę ir pabandyti suprasti, kokia atsakomybė laukia vadovų, atstovaujančių tokioms nemažoms įstaigoms.
Grįžę po „darbų“ jaunuoliai atsakinėjo į klausimus, pateikė idėjų, padėsiančių Birštonui dar gražiau augti ir jų laukti sugrįžtant jau su savo šeimomis. Paaiškėjo, jog mokiniai domisi užimtumu vasaros metu, todėl domėjosi darbo galimybėmis nepilnamečiams, taip pat įvardijo savo būsimąsias studijų sritis – medicina, informacinės technologijos, kūno kultūra, pedagogika.
Jaunimo reikalų tarybos pirmininkas Helmanas Lik pakvietė jaunimą dalyvauti konkurse „Žalios idėjos Birštono kurortui“ – sukurti bei pristatyti idėją, kaip atviras Birštono kurorto erdves pritaikyti jaunimo poreikiams, išsaugant ir panaudojant esamus gamtos išteklius. Geriausios idėjos bus apdovanotos.
Atviras bendravimas, nuoširdus pokalbis buvo malonūs, naudingi visiems – ir moksleiviams, ir Birštono savivaldybės valdžios atstovams.

Birštono savivaldybės informacija

 

Adresas

Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Jaunimo g. 2, 59206 Birštonas

Kontaktai

Tel./Faks.: (8 319) 65 555
El. p.: [email protected]

Kita informacija

Kodas: 188750166
Juridinių asmenų registras

Socialiniai tinklai