Birštono viešojoje bibliotekoje įsibėgėja projektas „Pajusk pasaulį bibliotekoje“

Birštonas nuostabus ne tik savo žaliuojančia gamta, gaiviu oru bei ramybe… ČIA VYKSTA NEPAKARTOJAMI STEBUKLAI!
Nuo kovo mėnesio į Birštono viešąją biblioteką įvairaus amžiaus grupių ir poreikių žmones kviečia šiuolaikiškas projektas „Pajusk pasaulį bibliotekoje“, kurio įdomios veiklos, vyksiančios iki pat lapkričio mėnesio, suteikia nepaprastą galimybę lankytojams iš arčiau pažinti įvairias kultūras, žmones, tradicijas, virtualiai pakeliauti po pasaulį, jo gamtą, patirti užburiantį jo grožį.
Birštoniečiai, kurorto svečiai jau susipažino su egzotiniais Afrikos ir Azijos žemynais. Mažieji stebėjo interaktyvų „Nieko sau“ teatro spektaklį „Afrika“, kuriame nuotaikingi ufonautai broliukas Pufas ir sesutė Ufė pritariant gitarai ir afrikietiškam būgneliui papasakojo apie patirtus nuotykius, dainavo Afrikos gyvūnų dainas, supažindino su savo geriausiais draugais: berniuku Mutumbu, beždžionėle Lulu, drambliuku Straubliuku, krokodilu Bilu, kalbančia papūga Charčio, žirafa Lukrecija ir kitais. Susidomėję vaikai „valgė“ linkėjimus iš Afrikos, išmoko ypatingo burtažodžio, kartu dainavo, žaidė, sužinojo daug įdomių ir naudingų dalykų apie tolimą žemyną…
Vyresnius pasimėgauti kaitria saule, karštu klimatu ir įdomiais pasakojimais apie Afriką pakvietė asmeninis fitneso treneris, Europos kultūrizmo čempionas Andrius Pauliukevičius ir jo afrikietė žmona Ilka Adams. Savo knygą „MANO AFRIKA: kelionė po magiška gamta ir daugialype kultūra stebinančią Namibiją“ pristatę svečiai kvapą gniaužė nepaprastai įdomiomis istorijomis apie tolimąją Namibiją, savo tyrą meilę, atskleidė afrikiečių ir lietuvių kultūrų skirtumus, panašumus, pasidalijo įspūdingomis fotografijomis Afrikos gamtoje ir tarp laukinių gyvūnų… Trumpa, bet nepaprastai įdomi kelionė mintimis į Afrikos žemyną klausytojų veidus papuošė šypsenomis, sušildė, dovanojo malonų jausmą, jog kiekvienas kraštas, jo tradicijos ir žmonės yra unikalūs, saviti ir ypatingi…
Susipažįstant su Azija, vaikai rinkosi pavasariniais žiedais kvepiančiame bibliotekos kieme, kur vyko fantastiškos kūrybinės dirbtuvės, knygos „Draugystė ant straublio galo“ pristatymas. Nuostabi dailininkė, knygų iliustratorė Aušra Kiudulaitė nuotaikingai papasakojo apie įdomią ir spalvingą knygą, pakvietė išlaisvinti fantaziją – kurti itin originalius stilizuotus drambliukus. Į kūrybinį procesą noriai įsitraukė ne tik mažieji, bet ir jų tėveliai, seneliai, pro šalį praeinantys žmonės, o nuoširdus vaikų juokas, spindinčios akys ir nepakartojami mažomis rankutėmis sukurti piešiniai tapo puikia dovana dirbtuvių dalyviams bei mylinčioms mamoms artėjančios Motinos dienos proga.
Tuo tarpu su unikalia Azija, jos kvapais ir skoniais suaugusius supažindino keliautoja, verslininkė, kelionių organizatoriaus „Travel Planet“ vadovė ir bendrasavininkė Gabrielė Štaraitė. Pristatydama savo knygą „Į Aziją su meile“, susidomėjusius klausytojus autorė nejučiomis nukėlė į Mianmarą (Birmą), Indiją, Indoneziją ir Vietnamą. Abejingų nepaliko itin tikros, Azijos gyvenimą atspindinčios fotografijos, neįtikėtinos istorijos apie azijiečių papročius, gyvenimo būdą, dienotvarkę, mitybą, religiją, apeigas… Asmeninis autorės santykis su egzotiniais kraštais suteikė dar vieną galimybę pažinti pasaulį, palyginti mūsų kultūras, vertybes, papročius, nustebino, dovanojo glėbį puikių emocijų!
Birželį bibliotekoje nepaprastos kelionės tęsis! Visi norintys galės pajusti Amerikos žemyno dvasią. Jūsų lauks knygų „Miglų slėnio fėjų pasakos“ ir „Pietų Amerika. Metai su kuprine Naujojo pasaulio keliais“ pristatymai, susitikimai su jų autorėmis Edita Lei ir išskirtinių kelionių organizatore, žurnaliste Žydrone Lukšyte, fėjų, kvepalų dirbtuvės, virtualios realybės pojūčiai, gera nuotaika bei puikūs atradimai!
Ateikite ir pajuskite pasaulį Birštono viešojoje bibliotekoje!
Informaciją apie artėjančius projekto renginius rasite bibliotekos internetinėje svetainėje www.birstonas.mvb.lt arba „Facebook“ paskyroje www.facebook.com/birstonovbProjektą remia Lietuvos kultūros taryba, LR kultūros ministerija ir Birštono savivaldybė.
Birštono viešosios bibliotekos informacija

Adresas

Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Jaunimo g. 2, 59206 Birštonas

Kontaktai

Tel./Faks.: (8 319) 65 555
El. p.: [email protected]

Kita informacija

Kodas: 188750166
Juridinių asmenų registras

Socialiniai tinklai