Birštono savivaldybėje apsilankė sveikatos priežiūros atstovės iš Ispanijos

Gegužės mėnesį Lietuvoje, LSMUL Kauno klinikose, vieši dvi sveikatos priežiūros atstovės, slaugytojos iš Ispanijos, Europos ligoninių ir sveikatos priežiūros federacijos, HOPE programos dalyvės. HOPE programos misija yra skatinti, gerinti piliečių sveikatą ir vienodai aukštus Europos Sąjungos ligoninės priežiūros standartus, skatinti ligoninių ir sveikatos priežiūros paslaugų organizavimą ir veiklą bei veiksmingumą, žmogiškumą.
Gegužės 18 d. ispanės lankėsi ir Birštono savivaldybėje. Susitikimą ir apskrito stalo diskusiją inicijavo LSMUL KK Endokrinologijos klinikos slaugos vadovė, Prienų-Birštono diabeto klubo pirmininkė Birutė Bartkevičiūtė. Kadangi Ispanijoje, kaip ir Lietuvoje, taip pat labai aktuali senėjimo ir atskirties problema, kai žmonėms vis dažniau reikalingos ne tik medicininio pobūdžio paslaugos, tačiau kartu ir socialinės paslaugos, atstovės domėjosi Lietuvos, taip pat ir Birštono medicinos priežiūros ir socialinės apsaugos sistemos teikiamomis paslaugomis. Birštone jau keletą metų yra įgyvendinamas integralios slaugos, t. y. dienos socialinės globos ir slaugos paslaugų projektas, todėl slaugytojos domėjosi projekto įgyvendinimu.
Susitikime dalyvavo ir mero pavaduotojas Vytas Kederys, savivaldybės gydytoja Eglė Grinevičienė, Socialinės paramos skyriaus specialistės, BĮ Nemajūnų dienos centro atstovai.
Birštono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus vedėjo pavaduotoja Vilma Burbienė supažindino susitikimo dalyvius su savivaldybės socialinių paslaugų statistika, teikimo galimybėmis Birštono savivaldybėje. Slaugytojos iš Ispanijos taip pat pasidalijo savo šalies patirtimi teikiant sveikatos priežiūros ir socialines paslaugas. Šios paslaugos pacientams teikiamos komandinio ir tarpdisciplininio bendradarbiavimo pagrindu. Asmuo gauna kokybiškesnes ir lengviau prieinamas paslaugas.
Viešnios susitiko ir su Prienų-Birštono diabeto klubo nariais, aptarė šios sunkios ir gausėjančios ligos gydymo galimybes, pabrėžė, kad ligos gydymui ir kontrolei labai svarbus pačio paciento požiūris į savo ligą, norą ją kontroliuoti. Ispanės džiaugėsi klubo pirmininkės Birutės Bartkevičiūtės į pacientą orientuota klubo veikla, organizuojamais klubo narių mokymais, o tai siejasi su HOPE šių metų programos pagrindiniu tikslu „Sveikatos priežiūros kokybės gerinimas remiantis pacientų kompetencijomis ir patirtimi. Ar mes pasiruošę?“
Atstovės turėjo galimybę apsilankyti BĮ Nemajūnų dienos centre, taip pat teikiamos integralios pagalbos klientų namuose. Domėjosi integralios pagalbos prieinamumu ir kliento bei artimųjų pasitenkinimu paslaugomis. Atstoves nustebino išvystyta centro infrastruktūra ir platus socialinių paslaugų spektras.
Ispanės džiaugėsi suteikta puikia galimybe iš arčiau susipažinti su savivaldybėje teikiamomis socialinėmis ir sveikatos priežiūros paslaugomis, įgytą kitos šalies patirtį atstovės pristatys Švedijoje birželio mėnesį vyksiančiame HOPE ataskaitiniame suvažiavime.

Birštono savivaldybės informacija

Adresas

Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Jaunimo g. 2, 59206 Birštonas

Kontaktai

Tel./Faks.: (8 319) 65 555
El. p.: [email protected]

Kita informacija

Kodas: 188750166
Juridinių asmenų registras

Socialiniai tinklai