Sąmoningumo apie sveikatą didinimas: Birštone vyko neatlygintina kraujo donorystės akcija ir Pasaulinės diabeto dienos paminėjimas

Lapkričio 14 d. Birštono savivaldybės gyventojai ir svečiai buvo kviečiami Paminėti pasaulinę diabeto dieną – stabtelėti keliaujančioje sveikatos stotelėje ir dalyvauti neatlygintinoje kraujo donorystės akcijoje.
Kraujo donorystės akcija sulaukė daugiau nei 30 dalyvių. Atėjusieji pildė anonimines apklausos anketas, medikai tikrino būsimųjų donorų kraujospūdį, širdies veiklą. Prieš duodant kraujo, iš paimto kraujo mėginio, buvo atliekama nemažai tyrimų: nustatoma ABO kraujo grupė, rezus D antigenas, hemoglobino kiekis kraujyje. Buvo tikrinama, ar žmogus neserga virusiniu hepatitu B, hepatitu C ir ŽIV, sifiliu ir kita. Pasak Nacionalinio kraujo centro donorų organizatorės Rimantės Vanagienės, pastaraisiais metais auga susidomėjimas kraujo donoryste, kyla visuomenės sąmoningumas neatlygintinos kraujo donorystės atžvilgiu. Birštono gimnazijoje didelio 9-tų klasių mokinių susidomėjimo sulaukė VšĮ Nacionalinio kraujo centro Rinkodaros ir komunikacijos grupės vadybininkės Irmos Pimpičkaitės paskaita apie donorystės reikšmę „Kraujo kelias: nuo donoro iki recipiento“. Organizatoriai džiaugėsi sėkmingu bendradarbiavimu ir pavykusia akcija. Artimiausia neatlygintinos kraujo donorystės akcija Birštone planuojama kitų metų vasario mėn.
Keliaujančioje sveikatos stotelėje norintys galėjo išsitirti gliukozės kiekį kraujyje, cholesterolio kiekį, vitamino D kiekį, pasimatuoti arterinį kraujo spaudimą, sužinoti kūno masės indeksą ir kūno masės sudėtį (raumenys, riebalai). Konsultuojant atvykusius bendradarbiavo Birštono pirminės sveikatos priežiūros centro ir Kauno r. savivaldybės visuomenės sveikatos biuro darbuotojai. Organizuojant sveikatos stotelę siekiama atkreipti dėmesį į sveikatą ir pirmuosius ligų požymius, kurių nepaisymas dažnai tampa sudėtingų ligų priežastimi. Toks renginys Birštone organizuojamas jau 4 kartą, šįmet sulaukė kaip niekad daug susidomėjusių, čia apsilankė beveik 90 asmenų. Organizatoriai džiaugiasi gausiu gyventojų dalyvavimu ir žada po metų susitikti 5-tą kartą!
Mėlyna spalva simbolizuoja diabetą. Minint šią dieną mėlynai apšviečiami paminklai ar pastatai. Šiais metai mėlynai buvo apšviesta Birutės vila.

Birštono savivaldybės gydytojos informacija

Adresas

Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Jaunimo g. 2, 59206 Birštonas

Kontaktai

Tel./Faks.: (8 319) 65 555
El. p.: [email protected]

Kita informacija

Kodas: 188750166
Juridinių asmenų registras

Socialiniai tinklai