Birštono vienkiemio teatrui sėkmė nesiliauja šypsotis

Baigiantis metams, dažnas žmogus, kolektyvas apžvelgia metų įvykius, apmąsto ateities perspektyvas.
Birštono vienkiemio teatrui 2018-ieji buvo ne tik sėkmės, bet ir naujų didelių darbų, patirčių metai. Teatro kolektyvas buvo pakviestas dalyvauti Lietuvos valstybės 100-mečio dainų šventėje „VARDAN TOS…“ Teatro dienoje „Sau tautai žmonijai“, kuri buvo skirta Vydūno 150-osioms metinėms paminėti.
Tai – didelė garbė, kartu ir išbandymas teatro kolektyvui, o ypač jo vadovei Beatai Klimavičienei. Vadovei teko didelis iššūkis savo jėgomis parašyti spektakliui scenarijų, sukurti jo pavadinimą, mintis, atitinkančias šventės reikalavimus ir prasmę. Taip gimė publicistinio spektaklio „Kalboje tautos stiprybė“ pradinis variantas, kuris vėliau buvo tobulinamas. Iki tol spektakliuose komedijos žanro vaidmenis atlikę teatro aktoriai turėjo laikyti egzaminą – sukurti publicistinį vaidinimą ir tai iš jų pareikalavo nemažai pastangų. Spektaklyje dalyvauja įvairių amžiaus grupių ir profesijų žmonės, tačiau juos visus vienija meilė Lietuvai, jos kalbai, žmogui. Spektaklyje atliekamos dainos pagal Vydūno, Maironio kūrybą. Jas atlieka Birštono vienkiemio vokalinis ansamblis, vadovė – Inesa Rutkauskienė.
Spektaklis „Kalboje tautos stiprybė“ buvo pristatytas šiais metais jau XXIV kartą vykusiame Lietuvos suaugusiųjų teatrų apžiūros-šventės „Atspindžiai“ regioniniame ture. Šiame konkurse teatras dalyvauja trečią kartą ir džiaugiasi, kad jau antrą kartą iš eilės tapo laureatu.
Teatras buvo įvertintas labai gerai (94 meninio lygio balai pagal 10 vertinimo kriterijų) ir buvo pakviestas į baigiamąją Lietuvos miestelių ir kaimų mėgėjų teatrų šventė „Atspindžiai“, Kupiškyje.
Šventės metu buvo išsakyta daug gražių žodžių visam Birštono vienkiemio teatro kolektyvui. Tai didelė garbė ne tik teatro kolektyvui, bet kartu visai bendruomenei ir Birštonui.
2018 metais Birštono vienkiemio teatras dalyvavo tarptautiniame projekte su Lenkija „Gyvenimas kaip teatras – bendradarbiavimas abipus sienos aktyvaus senėjimo srityse“ ir kartu su Lenkijos Koryčino miesto teatru paminėjo valstybės šimtmetį dalyvaudami bendrame pasirodyme – A. Mickevičius poema „Ponas Tadas“. Šią vasarą Koryčino senjorų teatras dalyvavo Birštono vienkiemio bendruomenės surengtoje teatrų šventėje Matiešionyse.
Norisi prisiminti, kad Birštono vienkiemio teatro kolektyvas savo darbo sėkmės vaisius skina jau nuo 2014 metų, kai pirmą kartą sudalyvavo Lietuvos mėgėjų teatrų apžiūroje-šventėje „Atspindžiai“, su J. Žemaitės komedija „Trys mylimos“ (rež. B. Klimavičienė). Tada teatrui buvo suteikta trečia meninio lygio kategorija.
2016 metų tame pačiame konkurse teatras, parodęs S. Kymantaitės-Čiurlionienės komediją „Kuprotas oželis“, (rež. B. Klimavičienė) tapo laureatu.
2017 metais „Tegyvuoja teatras“ šventėje, Priekulėje, Birštono vienkiemio teatras ir du jo aktoriai buvo apdovanoti epizodinio vyro ir moters vaidmens bei muzikinio ir garsinio spektaklio sprendimo nominacijose.
Teatro kolektyvas pasiryžęs nenuleisti kartelės, bet ieškoti naujų formų skleidžiant teatro meną. Čia yra atvira erdvė visiems norintiems realizuoti save scenoje, suteikiant žmonėms džiaugsmą.

Birštono vienkiemio bendruomenės pirmininko pavaduotojos Birutės Magdelenos Vokietaitienės informacija

Adresas

Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Jaunimo g. 2, 59206 Birštonas

Kontaktai

Tel./Faks.: (8 319) 65 555
El. p.: [email protected]

Kita informacija

Kodas: 188750166
Juridinių asmenų registras

Socialiniai tinklai