Meksikoje – lyg nesibaigiančiose atostogose

2019.01.08

Sausio 7 d. turėjome labai šiltą ir svajingą, meksikietiškomis dainomis ir spalvingais, lietuvio akiai neįprastais peizažais užburiantį knygos „Meksika, mano meile” pristatymą su knygos autore, žurnaliste, redaktore, šešerius metus Meksikoje gyvenančia Jolanta Ona Vitkute ir jos mylimuoju, chemijos profesoriumi, knygos nuotraukų autoriumi J. Andrés Cedillo. Susirinkusieji galėjo ne tik užduoti dominančius klausimus, bet ir pasivaišinti meksikietiška kava bei saldumynais, kurių atsivežė viešnia. Pasidžiaugus dėl tokio draugiško gesto, ji tik kukliai tarstelėjo: „Gi jūs čia tokių neturite…“. Toks buvo ir visas vakaras – kupinas nuoširdaus noro dalintis savo atradimais, nuotykiais ir Meksikai užgimusia meile.
Koks jausmas lietuvei gyventi Meksikoje? „Ryte atsikeliu, o už lango saulė. Mums, šiauriečiams, atrodo, kad kai šviečia saulė – tai jau bus atostogos. Tai ir gyvenu atostogų nuotaika“. Susirinkę klausytojai aktyviai uždavinėjo dominančius klausimus: kokie santykiai meksikiečių šeimose, koks charakteris, didžiausi netikėtumai. Autorė prisipažino, kad pirmą kartą skrisdama į Meksiką, Meksikos sostinę, turėjo nemažai stereotipų, kurie griuvo su kiekviena ten praleista diena. Šalis yra saugi, vėsesnė, nei vaizduojamės, o gatvėse žmonės dėvi ne tokius spalvingus rūbus, kaip tikėtumėmės. Kalbėdama apie didžiausius įspūdžius, autorė prisiminė apsilankymą dailininkės Fridos namuose, kuria dar gyvendama Lietuvoje labai žavėjosi, mums egzotiškų patiekalų, pvz., vabzdžių valgymo ypatybes, ypatingai minimą vėlių dieną, kurią puikiai atvaizduoja animacinis filmukas „Koko“.
Knygos nuotraukų autorius J. Andrés Cedillo paklaustas, ar be Jolantos Onos Vitkutės būtų tiek aplankęs ir pažinęs savo šalį, prisipažino, kad ne. Gražus paradoksas, kad savo šalį ir kultūrą labiausiai pažino susipažinęs su užsieniete. Panašus procesas dabar vyksta J. Andrés Cedillo lankantis Lietuvoje.
Kaip teigia autorė, rašė šią knygą ne tik norėdama supažindinti su Meksika. Ši knyga neša ir kitą svarbią žinutę: nesvarbu, kiek tau metų – 20, 30 ar 50 – svajonės pildosi. Ji visada norėjusi turėti širdžiai artimą žmogų ir keliauti, bet niekada nemanė, kad jos svajonės išsipildys tokiu trenksmu, kad keliaus net už Atlanto. „Svajokime atsakingai“ – šis patarimas puikiai tiko metų pradžiai, kuri paprastai būna kupina didelių vilčių ir planų.Vyr. bibliotekininkės Ledinos Tamošiūnienės informacija

Adresas

Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Jaunimo g. 2, 59206 Birštonas

Kontaktai

Tel./Faks.: (8 319) 65 555
El. p.: [email protected]

Kita informacija

Kodas: 188750166
Juridinių asmenų registras

Socialiniai tinklai