Birštono savivaldybės mieste esančių gyvenamųjų pastatų teritorijose – nauji tvorų apželdinimo reikalavimai

Tvora saugo namus ne tik nuo smalsių pašalinių akių, nepageidaujamų svečių, suteikia užuovėją, bet ir formuoja bendrą namų įvaizdį, sukuria vientisą miesto vaizdą. Kiekvienas turime savitą skonį ir individualius poreikius, vis tik kasmet atsiranda naujų, su kaimyniniu sklypu nesuderintų tvoros dizaino sprendimų.
Atsižvelgiant į Europoje esančių kurortinių vietovių apželdinimo tendencijas, siekiant didinti miesto patrauklumą, ekologiško miesto įspūdį, estetinį vientisumą, Birštono savivaldybės tarybos 2019 m. rugsėjo 27 d. sprendimu Nr. TS-176 visos Birštono miesto teritorijoje esančių vienbučių ir dvibučių gyvenamųjų pastatų teritorijose pastatytos tvoros, kurioms gautas statybą leidžiantis dokumentas, iš gatvės pusės turi būti apželdinamos gyvatvore (gyvatvorė turėtų būti formuojama gatvės pusėje), neperžengiant sklypo ribos. Šiuo sprendimu siekta suformuoti žalio, žydinčio ir ekologiško miesto įvaizdį bei suvienodinti apželdinimo reikalavimus kurorte visų žemės sklypų savininkams. Reikėtų paminėti, kad aukščiau minėtas reikalavimas (negalima tverti namų valdų aukštesnėmis nei 1,25 m aukščio neperregimomis tvoromis, tverti ažūrinėmis tvoromis (tinkline) be cokolių, iš gatvės pusės apželdinant gyvatvore), Birštono miesto istorinėje dalyje yra taikomas nuo 2008 m. rugsėjo 30 d., kuomet įsigaliojo pirmoji Birštono miesto istorinės dalies urbanistinio-architektūrinio reglamento redakcija.
Nutarusieji teritoriją apjuosti gyvatvore tikrai nesuklys – tankiai susodinti medžiai arba krūmai, augdami sudaro nepereinamą sieną, kuri saugo ne tik nuo nepageidautinų svečių, bet ir nuo dulkių, vėjo, triukšmo, sukuria gerą mikroklimatą, yra ekologiška ir praktiška. Gyvatvorė – tai linijinis medžių ar krūmų želdinys, kuriame augalai vienas nuo kito sodinami labai mažu atstumu. Pagal savo aukštį gyvatvorės yra skirstomos į žemas (0,5–1 m), vidutines (1–1,5 m) ir aukštas (daugiau nei 2 m). Gyvatvorė turi būti formuojama, karpoma ir prižiūrima sklypo savininko (-ų).
Tvoros gatvės pusėje apželdinimo reikalavimus išduoda Birštono savivaldybės administracijos Architektūros ir kraštotvarkos skyrius. Šie reikalavimai taikomi tiek Birštono miesto istorinėje dalyje, tiek likusioje Birštono miesto teritorijoje.
Primename, kad naujausią informaciją apie rengiamus statybos ir teritorijų planavimo dokumentus galima rasti Birštono savivaldybės interneto svetainėje www.birstonas.lt, reklaminėje juostoje „Teritorijų planavimas ir statyba“ bei naujienų ir teisės aktų skiltyje. Šiose skiltyse galite susipažinti su galiojančia Birštono kurorto bendrojo plano sprendinių korektūra, patvirtinta Birštono savivaldybės tarybos 2010 m. sausio 29 d. sprendimu Nr. TS-13 „Dėl Birštono kurorto bendrojo plano sprendinių korektūros tvirtinimo, Birštono miesto istorinės dalies urbanistiniu-architektūriniu reglamentu, patvirtintu Birštono savivaldybės tarybos 2008 m. rugsėjo 29 d. sprendimu Nr. TS-191 „Dėl Birštono miesto istorinės dalies urbanistinio-architektūrinio reglamento tvirtinimo“ ir kitais galiojančiais teisės aktais.

 

Birštono savivaldybės informacija

 

Pateikiame pavyzdines nuotraukas

Adresas

Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Jaunimo g. 2, 59206 Birštonas

Kontaktai

Tel./Faks.: (8 319) 65 555
El. p.: [email protected]

Kita informacija

Kodas: 188750166
Juridinių asmenų registras

Socialiniai tinklai