Pagerbti geriausi Birštono savivaldybės ūkininkai

Lapkričio 22 d. Birštono savivaldybės ūkininkai su gausiomis šeimomis, draugais bei artimaisiais rinkosi į kasmetinę Birštono savivaldybės ūkininkų šventę. Čia jų pasveikinti atvyko Birštono savivaldybės merė Nijolė Dirginčienė, mero pavaduotojas Vytas Kederys, Administracijos direktorė Jovita Tirvienė, Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministras Andrius Palionis, Lietuvos žemės ūkio rūmų direktorius Sigitas Dimaitis, Prienų ūkininkų sąjungos pirmininkas Martynas Butkevičius.
Renginio pradžioje merė Nijolė Dirginčienė pasveikino susirinkusius savivaldybės ūkininkus, pasidžiaugė, kad Birštono krašto ūkininkai atsakingai prižiūri savo ūkius, domisi pažangiomis technologijomis.
Iš viso Birštono seniūnijoje yra registruota 338 ūkiai, iš jų 25 ūkiai yra jaunųjų ūkininkų, vidutinis registruotos valdos dydis – 15, 35 ha, ūkininko ūkio dydis – 4,98 ha, vyrauja smulkūs ūkiai, yra ūkių, kurie nevykdo jokios veiklos. 2019 m. žemės ūkio naudmenas ir pasėlius deklaravo 341 žemės ūkio valdų valdytojas, iš jų per e. valdžios vartus deklaravo tik 8 pareiškėjai, 333 atėjo deklaruoti į Skyrių. Visas deklaruotas plotas – 5314,3 ha (2018 m – 6047,78 ha.), iš jo žieminiai kviečiai – 1509,94 ha, žieminis rapsas – 603,75 ha, ankštiniai augalai – 310,5 ha; daugiametės pievos – 976, 92 ha; bulvės – 27,2 ha ir kt. Ūkininkai dažniausiai dalyvauja iš Europos Sąjungos ir Lietuvos biudžeto finansuojamose Kaimo plėtros plano programose: Rizikos vandens telkinių būklės gerinimas, Ekstensyvus pievų tvarkymas ganant gyvulius, Specifinių pievų tvarkymas, Parama smulkiems ūkiams, Žemės ūkio valdų modernizavimas. Savivaldybė įsteigusi Žemės ūkio paramos fondą, kurio parama ūkininkai taip pat aktyviai naudojasi. Galvijų laikytojų Birštono sen. – 73 (2018 m. buvo 97); galvijų skaičius – 548 (2018 m. buvo 612). Savivaldybėje yra 55 pieninių karvių laikytojai, kurie laiko 204 karves. Dauguma ūkių užsiima mišria žemės ūkio veikla. Keletas ūkių užsiima savo išaugintos žemės ūkio produkcijos perdirbimu: paukštininkystės ūkiu, aliejaus gamyba, sūrių gamyba, mėsos gaminių gamyba.
Šiais metais Savivaldybės merės padėkomis apdovanoti šie ūkininkai:
Edita ir Giedrius Baranauskai, Daiva ir Algis Kabašinskai.

Neliko pamiršti ir geriausiai tvarkomų Birštono savivaldybės sodybų „Gražiausia sodyba 2019“ konkurso nugalėtojai, kuriantys gražią, išpuoselėtą aplinką, besirūpinantys ne tik savo namų, bet ir Birštono kurorto jaukumu, įvaizdžiu:
Neringa ir Ovidijus Balčiūnai – už sodybos originalumą, žaliųjų erdvių formavimą ir aplinkos gražinimo tradicijų puoselėjimą Birštono savivaldybėje.
Marija ir Vytautas Smolskai – už sodybos stiliaus vientisumo išlaikymą ir aplinkos gražinimo tradicijų puoselėjimą Birštono savivaldybėje.
Rasa ir Sigitas Buzai – už sodybos gėlynų, želdinių įvairovę ir aplinkos gražinimo tradicijų puoselėjimą Birštono savivaldybėje
„Gražiausia aplinka 2019“Aldona Suchockienė – už išradingą želdinių, gėlynų formavimą ir aplinkos gražinimo tradicijų puoselėjimą Birštono savivaldybėje.
Vakaro renginio metu žiūrovams gerą laiką dovanojo Kėdainių kultūros centro liaudiškos muzikos kapela „Vilainiai“, vad. A. Mikalauskas; Birštono kultūros centro šokių kolektyvai, vadovaujami V. Bankauskienės ir B. Brazdžiūtės.
Renginio metu išsakyta daugybė sveikinimų, išdalyta daugybė apdovanojimų ir padėkų. Po oficialios renginio dalies ūkininkų laukė muzikinė grupė „Kava“.

Birštono savivaldybės informacija

Adresas

Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Jaunimo g. 2, 59206 Birštonas

Kontaktai

Tel./Faks.: (8 319) 65 555
El. p.: [email protected]

Kita informacija

Kodas: 188750166
Juridinių asmenų registras

Socialiniai tinklai