Birštono jurginų augintojų paroda: išskirtinių rūšių ir grožio žiedai bei išskirtinės kompozicijos!

Įvairiausiomis spalvomis pražydę rudeniniai jurginai nušvietė Birštono kultūros centro fojė. Trečiadienio pavakarę čia įvyko Birštono jurginų augintojų šventės-parodos atidarymas, tradiciškai sukvietęs birštoniečius pasigrožėti įmantriausių formų ir netikėčiausių spalvų žiedais.
BĮ Birštono miesto tvarkymo tarnybos kraštovaizdžio architektė Audronė Daubarienė priminė jurginų atsiradimo Birštone istoriją, pasakojo apie jurginų auginimo ypatybes. Jurginių šventės tradicijos sietinos su garsaus daktaro ir rašytojo Stanislavo Moravskio vardu. Būtent jis į Birštono kraštą atvežė spalvingas, rudenį džiuginančias gėles – jurginus.
Renginyje dalyvavusi Birštono savivaldybės merė Nijolė Dirginčienė dėkojo jurginų augintojoms už meilę grožiui – nepaprasto grožio gėlės pavergia ne vieną. Savivaldybės vadovė pasidžiaugė margaspalvių jurginų auginimo Birštono krašte tradicijomis ir skatino jas toliau tęsti. Tai – viena gražiausių rudens švenčių Birštono kurorte.
Išskirtinio grožio kompozicija – jurginų žiedais, samanomis, gražiausiomis smilgomis puoštas povas – pirmiausia atkreipė į parodą atvykusiųjų žvilgsnius. Įspūdingo grožio uodega labai tikroviškai atvaizdavo šį spalvingąjį, išminties simboliu vadinamą paukštį. Šią kompoziciją sukūrė Škėvonių bendruomenė (darbo autorė – Žydruolė Pivarauskienė).
Gėlių auginimas ir naujų rūšių ieškojimas turi kažką užburiančio. Šventės metu jurginų augintojos pasakojo apie savo aistrą jurginams, dalijosi savais džiaugsmais. Jurginų augintoja Žydruolė Pivarauskienė įdomiausių jurginų rūšių atsiveža net iš užsienio šalių.
„Seniai seniai, o gal ir nelabai seniai… Birštono apylinkėse, Žvėrinčiaus miško pakrašty, gyveno du jaunuoliai – Tartanas ir Evelina… “, – štai tokia jurginų augintojos Onos Grybauskienės sukurtos pasakos pradžia. Tartanas ir Evelina – tai ypatingi jurginų žiedai, kuriems ir suteikti šie vardai. Akivaizdu – gėlių auginimas įkvepia kurti ne tik išskirtines kompozicijas, bet ir literatūros kūrinius.
Parodos metu svečiai buvo kviečiami balsuoti už gražiausius jurginų žiedus. Tai padaryti buvo išties nelengva, kadangi jurginai – vienas už kitą gražesni. Visgi, suskaičiavus rezultatus, „Metų jurginas“ nominaciją pelnė kompozicijos „Rudens kraitė“ autorė Irena Mačiulaitienė. Nuostabūs įvairių spalvų ir formų jurginai pelnė publikos dėmesį. Nominacija „Jurginų įvairovė“ atiteko Žydruolei Pivarauskienei, „Jurginų kompozicija“ – povas – Škėvonių bendruomenei. Sveikiname šią išradingą bendruomenę!
Gėlių augintojai ir bendruomenių nariai buvo pagerbti merės padėkos raštais ir simboliškomis dovanomis bei paskatinti ir toliau puoselėti bei puošti Birštono kraštą karališkomis gėlėmis.

Paroda Birštono kultūros centro fojė veiks iki rugsėjo 12 d. (šeštadienio), todėl kviečiame apsilankyti ir pasigrožėti įmantriais žiedais!

Birštono savivaldybės informacija

Adresas

Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Jaunimo g. 2, 59206 Birštonas

Kontaktai

Tel./Faks.: (8 319) 65 555
El. p.: sekretore@birstonas.lt

Kita informacija

Kodas: 188750166
Juridinių asmenų registras

Socialiniai tinklai