Ekstremalaus sporto festivalis „Birštono Skate‘n‘Roll“ pritraukė susidomėjusių birštoniečių ir svečių iš kitų miestų

Saulėtą savaitgalį Birštone vyko ekstremalaus sporto festivalis „Birštono Skate‘n‘Roll“, kuris taip pat buvo Europos sporto savaitės #BeActive ir Europos judumo savaitės dalis.

Iš Vilniaus atvykę riedlenčių sporto šakos profesionalai iš Lietuvos riedlenčių federacijos ir sporto klubo „Fully Ghetto“ vedė riedlenčių mokymus Birštono bendruomenei ir Birštono svečiams. Susidomėjimas buvo nemažas – norinčių susipažinti ar patobulinti savo gebėjimus buvo daugiau nei tikėtasi. Sudėtingo sporto neišsigando nei maži, nei dideli. Jauniausias mokinys – 7 m., o vyriausias – 38 m. Mokymų sesijų metu visiems buvo suteiktos riedlentės, šalmai, apsauginės veido kaukės bei dezinfekcinės priemonės.

Treneriai yra ne tik didelę mokymų patirtį turintys profesionalai (veda nuolatinę mokymų programą Vilniuje), bet ir visą savo laiką bei jėgas atiduodantys darbui bei vaikams. Labai jautriai ir atidžiai pagal mokinio gabumų lygį buvo vedamos individualios pamokos, o labiau įgudusiems – grupinės. Ypatingas dėmesys ir psichologinė parama buvo suteikiama tiems mokiniams, kurie bijojo, bet labai norėjo važiuoti riedlentėmis. Vaikų tėvai buvo konsultuojami kaip toliau skatinti vaikų susidomėjimą aktyviu laisvalaikio leidimu, buvo aiškinama, kaip pasirinkti tinkamą sportinę įrangą. Mokiniams taip pat buvo dalijamos renginio partnerių – Europos sporto savaitė #BeActive ir Europos judumo savaitė – dovanos.
Po kiekvienos mokymų sesijos profesionalūs sportininkai atliko važiavimo riedlentėmis pasirodymus, įkvepiančius jaunimą toliau vystyti įgūdžius. Renginio organizatoriai tikisi, kad iki riedlenčių, kaip oficialios olimpinės sporto šakos inauguracijos Tokijo žaidynių metu, Birštonas turės jau ir savo riedlenčių sportininkų ir entuziastų bendruomenes.“

Festivalį stebėjo ir buvo pasirengę suteikti pagalbą VšĮ Birštono pirminės sveikatos priežiūros centro darbuotojai. Birštono kultūros centras pasirūpino profesionaliu renginio įgarsinimu ir muzikine dalimi (ypatinga padėka DJ Ūzui). Renginio dalyviams ir sportininkams buvo dalijamas „Vytautas Mineral SPA“ dovanotas mineralinis vanduo.

Pasinaudodami jaunimo susibūrimo proga, Birštono Jaunimo reikalų koordinatorius kartu su Birštono atviros jaunimo erdvės savanoriu atliko apklausą apie jaunimui aktualius klausimus, lūkesčius, norus, problemas. Jaunimas labai aktyviai pildė klausimynus, o jiems buvo dalijamos sveikatinimo dovanos, paruoštos, bendradarbiaujant su „Eglės sanatorija“.

Taip pat buvo kviečiama dalyvauti foto konkurse „Dviratis ir aš“, kurio nugalėtojams bus įteikti ne tik vertingi „Interreg Lietuva–Polska“ prizai, bet ir surengta profesionali paroda (nuotraukas siųskite el. paštu [email protected] iki 2020 m. spalio 30 d.)

Visi dalyviai ir organizatoriai laikėsi Sveikatos apsaugos ministerijos rekomendacijų – saugių atstumų, o tiesioginio darbo su vaikais metu dėvėjo apsaugines veido kaukes. Visiems norintiems buvo suteiktos vienkartinės apsauginės kaukės ir dezinfekcinės priemonės.

Kviečiame prisijungti prie „Birštono jaunimas“ Facebook paskyros ir aktyviai reikšti savo nuomonę, pasiūlymus, diskutuoti bei dalytis jaunimui aktualia informacija:

https://www.facebook.com/birstonojaunimas

Birštono savivaldybės administracijos Jaunimo reikalų koordinatoriaus informacija

Adresas

Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Jaunimo g. 2, 59206 Birštonas

Kontaktai

Tel./Faks.: (8 319) 65 555
El. p.: [email protected]lt

Kita informacija

Kodas: 188750166
Juridinių asmenų registras

Socialiniai tinklai