Pasaulinė širdies diena Birštono gyventojams

Rugsėjo 29 d. – Pasaulinės širdies federacijos iniciatyva minima Pasaulinė širdies diena, kurios 2020 metų šūkis – „Su širdies ir kraujagyslių ligomis kovokime iš širdies“.
Pasaulinė širdies diena tai dar viena proga informuoti žmones, kad širdies ir kraujagyslių ligos yra pagrindinė mirties priežastis, kasmet pasaulyje nusinešanti 17,9 milijonus gyvybių.
2019 m. duomenimis nuo kraujotakos sistemos ligų iš viso Lietuvoje mirė 20 901 žmogus. Šios mirtys visų mirčių struktūroje sudarė net 54,6 proc.
Šios dienos minėjimo tikslas – mokyti žmones, kad kontroliuodami rizikos veiksnius, tokius, kaip tabako vartojimas, sveikatai nepalanki mityba ir fizinis pasyvumas, galėtume išvengti apie 80 proc. priešlaikinių mirčių dėl širdies ligų ir insulto.
Kauno rajono visuomenės sveikatos biuras kviečia visus Birštono gyventojus rūpintis savo širdies sveikata, domėtis ir dalyvauti širdies ir kraujagyslių ligų bei cukrinio diabeto profilaktikos programoje „Sveika širdis“. Programa skirta suaugusiems asmenims, kuriems nustatyta širdies ir kraujagyslių ligų ir (arba) cukrinio diabeto rizika, taip pat savanoriškai besikreipiantiems dėl dalyvavimo Programoje asmenims.
Suaugusieji, norintys dalyvauti programoje, pirmiausia turėtų kreiptis į savo šeimos gydytoją Birštono pirminės sveikatos priežiūros centre arba į Kauno rajono visuomenės sveikatos stiprinimo specialistę Birštone, tel. + 370 601 08432.
Programos metu organizuojami teoriniai ir praktiniai sveikos gyvensenos užsiėmimai su šeimos gydytoja, kineziterapeutu, sveikos mitybos specialiste, psichologe, skirti mažinti širdies ir kraujagyslių ligų bei diabeto riziką.
SVARBU: dalyvavimas Programoje – nemokamas.

 

Visuomenės sveikatos stiprinimo specialistės Ingridos Mieliauskaitės informacija

Adresas

Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Jaunimo g. 2, 59206 Birštonas

Kontaktai

Tel./Faks.: (8 319) 65 555
El. p.: [email protected]

Kita informacija

Kodas: 188750166
Juridinių asmenų registras

Socialiniai tinklai