NOU – mobilioji programėlė ,,Neužkibk, o užsidirbk“ padės tau išvengti prekybos žmonėmis pinklių

Kasmet Europoje nuo prekybos žmonėmis nukenčia apie 120 tūkst. asmenų. Europoje 1 iš 4 nukentėjusiųjų nuo prekybos žmonėmis yra jaunesnis nei 18 m. Mobilioji programėlė ,,Neužkibk, o užsidirbk“ („NOU“) skirta prekybos žmonėmis prevencijai – ji padės tau išmokti atpažinti ir išvengti tokių pavojų.

Mobilioji programėlė yra sudaryta iš 3 dalių:

Simuliacinis žaidimas mokiniams nuo 14 metų – žaisdami darbo paiešką simuliuojantį žaidimą paaugliai bei jaunuoliai gali įvertinti savo galimybes saugiai užsidirbti. Programėlė pateikia kiekvieno pasirinkimo riziką „užkibti ant kabliuko“, suteikia patarimus. Žaidimas ,,Neužkibk, o užsidirbk“ sukurtas remiantis realiomis situacijomis, kaip dažniausiai patenkama į prekybos žmonėmis pinkles ir yra skirtas įgalinti vartotojus atpažinti galimus pavojus ir slypinčias rizikas.

Pateikiami pagalbos šaltiniai:  Lietuvoje ir užsienyje veikiančių institucijų, įstaigų ir organizacijų kontaktai, kuriais remiantis nukentėjusieji nuo prekybos žmonėmis gali rasti pagalbą ir sužinoti, kur kreiptis, patekus į prekybos žmonėmis pinkles.

Pateikiama prevencinė informacija paauglių ir jaunuolių švietimui apie prekybos žmonėmis reiškinį, apimanti tokias temas kaip prekybos žmonėmis samprata, rizikos faktoriai, pavojai ir būdai jų išvengti, reagavimas ir pagalba bei kiti metodinės informacijos šaltiniai.

,,NOU“ nemokamai yra prieinama internetinėse parduotuvės „Google Play“  ir „Apple Store“.

Mobiliąją programėlę ,,Neužkibk, o užsidirbk“  paruošė Švietimo, mokslo ir sporto ministerija kartu su Nacionaline švietimo agentūra, įgyvendinant Kovos su prekyba žmonėmis 2020–2022 metų veiksmų planą.

 

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos  informacija

Adresas

Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Jaunimo g. 2, 59206 Birštonas

Kontaktai

Tel./Faks.: (8 319) 65 555
El. p.: [email protected]

Kita informacija

Kodas: 188750166
Juridinių asmenų registras

Socialiniai tinklai