Iškilminga memorialinio bareljefo atidengimo ceremonija ilgamečiam Birštono savivaldybės merui, Birštono garbės piliečiui dr. Antanui Serafinui Zenkevičiui atminti: „Birštonas – visais laikais buvo ir bus kurortas“

2020.12.08

Dr. A. S. Zenkevičiui gruodžio 8 d. būtų sukakę 85 metai… Pagerbiant ilgamečio Birštono savivaldybės mero atminimą, Birštono savivaldybėje iškilmingai atidengtas dr. Antanui Serafinui Zenkevičiui skirtas memorialinis bareljefas, priminsiantis jo įgyvendintas idėjas, atsidavimą bei nuveiktus darbus Birštono kurorto labui.
Birštono garbės piliečio, „Auksinės krivūlės“ riterio, soc. m. dr. Antano Serafino Zenkevičiaus atminimą memorialinėje lentoje su bareljefu įamžino profesionalus skulptorius Gediminas Piekuras.
Dėl šalyje paskelbto karantino ir griežtų apribojimų į ceremoniją nebuvo galima pakviesti gerbiamo Mero kolegų, specialistų, kurie savo karjerą pradėjo ir ilgus metus dirbo kartu su dr. A. S. Zenkevičiumi: „Jų yra tiek daug, kad jie visi tikrai netilptų Savivaldybės aikštėje. Tikiu, kad visi savo mintimis ir širdimis yra kartu su mumis, prisimindami mūsų visų mylimą ir gerbiamą dr. A. S. Zenkevičių“, – kalbėjo Birštono savivaldybės merė Nijolė Dirginčienė.
Kurorto savivaldybės vadovu A. S. Zenkevičius buvo 17 kadencijų iš eilės. Nuo 1966-ųjų apie 10 kadencijų dirbo Vykdomojo komiteto pirmininku, o po Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 4 kadencijas buvo renkamas miesto ir savivaldybės meru. Jam vadovaujant prie miesto buvo prijungta ir kaimiškoji seniūnija. A. S. Zenkevičius ypač daug dėmesio skyrė kurorto gydomosios bazės vystymui, modernizavimui, Birštono žinomumui didinti. Tuo tikslu jis inicijavo ir Lietuvos kurortų asociacijos įkūrimą, tapo pirmuoju jos prezidentu, kūrė planą ir kryptingai puoselėjo viltį Birštonui tapti karališkųjų kurortų asociacijos nariu.

 

Birštono savivaldybės informacija

 

Adresas

Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Jaunimo g. 2, 59206 Birštonas

Kontaktai

Tel./Faks.: (8 319) 65 555
El. p.: [email protected]

Kita informacija

Kodas: 188750166
Juridinių asmenų registras

Socialiniai tinklai