Kalėdinės dovanos jau išpakuotos, čia pat Naujieji metai su fejerverkais ir petardomis. Kur mesti dovanų popierių, krepšelius ir tai, kas lieka iššovus fejerverkus?

Dovanų popierius, kaip ir popieriniai dovanų krepšeliai bei dėžutės yra perdirbami ir metami į pakuočių ar popieriaus atliekų konteinerius. Tačiau išmesti juos reikia tik tuo atveju, jei toliau naudoti nebetinkami. Prieš išmetant reikia atskirti tekstilinius priedus: kaspinėlius, rankenėles.

Iššaudytų fejerverkų, sudegintų šaltųjų ugnelių liekanos, deja, yra neperdirbamos ir jas belieka išmesti į mišrių atliekų konteinerius. Tačiau būna, kad fejerverkai ar petardos neiššauna. Tokius reikia vežti į rūšiavimo centrus, nes išmetus į konteinerį, neiššovusi petarda ar fejerverkas patenka į rūšiavimo liniją, kur gali sprogti ir sužaloti linijoje dirbančius žmones, uždegti kitas atliekas. Be to  fejerverkuose naudojama daug įvairių cheminių medžiagų mišinių bei metalų, kurie patenka į aplinką. Taigi, geriausias pasirinkimas – nepirkti fejerverkų.

UAB Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro informacija

Adresas

Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Jaunimo g. 2, 59206 Birštonas

Kontaktai

Tel./Faks.: (8 319) 65 555
El. p.: [email protected]

Kita informacija

Kodas: 188750166
Juridinių asmenų registras

Socialiniai tinklai