Spalio 14–31 d. festivalis „Nepatogus kinas“ atvyksta į Birštono biblioteką ir Atvirą jaunimo erdvę

Spalio 14–31 d. „Scanoramos“ kino festivalio organizatoriai pristato 15-ąjį tarptautinį dokumentinių filmų festivalį „Nepatogus kinas“ ir Birštone – šį rudenį filmus nemokamai galėsite žiūrėti Birštono viešojoje bibliotekoje (S. Dariaus ir S. Girėno g. 12) ir Birštono atviroje jaunimo erdvėje (Jaunimo g. 8-3 – PSPC šoninis įėjimas).
„Nepatogus kinas” kasmet atrenka ryškiausius dokumentinius filmus iš svarbiausių kino festivalių ir šiemet žiūrovai turės galimybę nemokamai pamatyti beveik 50 filmų – nuo dokumentinių trilerių iki jautrių asmeninių istorijų.
Pagrindinėje konkursinėje festivalio programoje varžysis 8 filmai, tarp jų – ir lietuvių režisieriaus darbas. Specialiosios programos „Radikal(i)ai“ kūriniai kalbės apie radikalių pokyčių reikalaujančius radikalius laikus ir klaus, ką 2021-aisiais apskritai reiškia žodis „radikalu“? „Tikrovės muzikos“ programos muzikiniai filmai padės išgirsti tai, ko dar nesame girdėję, o „Aukštos įtampos“ programos istorijos niekuo nenusileis Holivudui, išskyrus vieną skirtumą – čia viskas bus tikra.
Programos „Kasdienybės superherojai“ veikėjai nedemonstruos antgamtinių galių keičiant pasaulį – jie kasdien nuosekliai ir kryptingai veikia kilnesnių tikslų vardan. Programa „Mes esame visur“ atskleis tikras skaudžias ir laimingas šalia mūsų gyvenančių LGBTQ+ bendruomenės žmonių istorijas. „Filmai už gamtą“ kels klausimus apie taršos problemas ir kvies dialogui apie tai, ar žmogaus vartojimas ir jo išlikimas yra suderinami. Dokumentinio serialo „Sienos“ istorijos papasakos apie Europą supančias ar ją skaldančias sienas bei jų paribiuose atsidūrusius herojus. Na, o kasmetinėje programoje „Filmai, padedantys augti“ vaikai ir jaunimas atras būtent jiems skirtų šmaikščių, įkvepiančių, pasaulį keičiančių ir kartais nepatogių, bet tikrų istorijų.
Visus „Nepatogaus kino“ programos filmus bus galima žiūrėti Bibliotekos ir AJE darbo metu, o prisijungimą prie virtualios kino salės galima gauti iš darbuotojo. Laiką filmų peržiūrai galima rezervuoti. Rekomenduojama atsinešti savo ausines. Šiemet bibliotekoje atsiras dar viena naujovė – „Nepatogus kinas“ kvies filmus žiūrėti ne tik pavieniui, bet ir su kompanija – specialiai žiūrovams bus organizuojami gyvi filmų seansai, kuriuos lydės aktualios diskusijos bei pokalbiai su filmo herojais ir kūrėjais. Dėl organizuojamos programos klauskite tiesiogiai Birštono viešojoje bibliotekoje ir Birštono atviroje erdvėje.

Daugiau apie festivalį „Nepatogus kinas“ galite pasiskaityti oficialioje svetainėje: https://nepatoguskinas.lt/

 

„Nepatogus kinas“ organizatorių ir Birštono savivaldybės administracijos informacija

Adresas

Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Jaunimo g. 2, 59206 Birštonas

Kontaktai

Tel./Faks.: (8 319) 65 555
El. p.: sekretore@birstonas.lt

Kita informacija

Kodas: 188750166
Juridinių asmenų registras

Socialiniai tinklai