Birštono sanatorijos „Versmė“ patalpos prakvipo aliejiniais dažais – vyksta tapytojų grupės „Individualistai“ pleneras

Birštono gamtos ir miesto vaizdiniai – neabejotinai tinkama vieta kūrybiniams ieškojimams ir atradimams. Nuo gegužės 2 d. Birštono sanatorijos „Versmė“ patalpose susibūrė garsūs Lietuvos dailininkų sąjungos nariai, tapytojų grupė „Individualistai“.
Šiais metais plenere dalyvauja 6 tapytojai: Linas Gelumbauskas, Arvydas Kašauskas, Juozas Pranckevičius, Pranas Gudaitis, Gražina Vitartaitė, Svajūnas Armonas. Dailininkai jau visą savaitę ruošiasi, tapo ir ketina savo paveikslus pristatyti visuomenei. Gegužės 8 d. 17 val., Birštono kultūros centre bus organizuojama plenero dalyvių tapybos darbų paroda.
Pakalbinus kiekvieną iš šių kūrėjų, išsyk tapo aišku – juos visus vienija menininko talento „dovana“, meilė menui, ryškios kūrybinės idėjos. Paklausti, ką dažniausiai tapo, tapytojų grupės nariai nebuvo vieningi. Apie kiekvieno iš jų skirtingumą byloja jų grupės pavadinimas. Vieni iš jų tapo abstrakcijas, gamtos peizažus, kiti – urbanistikos ir architektūros elementus, dar kiti – formas, žmonių portretus. Žingeidumas – neatsiejamas talentingo žmogaus charakterio bruožas. Grupės nariai ne tik aktyviai dalyvauja pleneruose, kūrybinėse išvykose, parodose Lietuvoje, bet įkvėpimo ir meninių idėjų ieško įvairiose šalyse, tarptautinėse parodose.
Pasisveikinti su „Individualistais“ ir žvilgtelėti į dar dažais kvepiančius tapybos darbus, atvyko ir Birštono savivaldybės merė Nijolė Dirginčienė bei Kultūros centro vadovas Zigmas Vileikis, kurio iniciatyva ši graži bendrystė tęsiasi jau nuo 2009 m.
Vieno iš „Individualistų“ narių – dailininko Arvydo Kašausko tapybos paroda – šiuo metu eksponuojama „Eglės sanatorijos“ patalpose. Autorius beveik kasmet surengia arba dalyvauja ne mažiau kaip 20 autorinių ir jungtinių parodų Lietuvoje, Lenkijoje, Latvijoje, Italijoje, Vokietijoje, Prancūzijoje, kitur.

Kviečiame apsilankyti dailininkų parodoje Birštono kultūros centre gegužės 8 d. ir padovanoti sau gaivių emocijų pliūpsnį!

 

Birštono savivaldybės informacija

Adresas

Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Jaunimo g. 2, 59206 Birštonas

Kontaktai

Tel./Faks.: (8 319) 65 555
El. p.: sekretore@birstonas.lt

Kita informacija

Kodas: 188750166
Juridinių asmenų registras

Socialiniai tinklai