Psichoaktyvių medžiagų vartojimo prevencija Birštono gimnazijoje

Kiekvienais metais trečiąjį lapkričio ketvirtadienį minima Tarptautinė nerūkymo diena, kuri yra puiki proga atkreipti rūkančiųjų dėmesį į galimybes atsisakyti rūkymo savo ir savo artimųjų sveikatos labui. Šiais metais nerimą kelia ypač elektroninių cigarečių populiarumas, kurios tampa vis patrauklesnės tarp vaikų ir jaunimo, nes, priešingai nei ,,klasikinės“, jos neturi tabako kvapo ir gali būti įvairaus skonio. Vis dėlto reikėtų atkreipti dėmesį, kad elektroninių cigarečių degimo metu išsiskiria medžiagų, kurių kiekiai atitinka identiškų junginių kiekį tabako cigaretėse ir jos nėra sveikesnė alternatyva ,,klasikinėms“ cigaretėms.

https://ntakd.lrv.lt/lt/naujienos/siandien-minime-tarptautine-nerukymo-negarinimo-diena

Lapkričio 17 dieną, Birštono gimnazijoje vyko tęstinis projektas „Psichoaktyvių medžiagų vartojimo prevencija“. Lektorius Darius Joneikis, Judėjimo „Stabdyk nusikalstamumą“ Kauno regiono skyriaus vadovas, paskaitoje „Psichotropinių medžiagų keliama žala, elektroninių cigarečių keliamo pavojaus įgyti priklausomybę nuo narkotinių medžiagų, teisinės pasekmės“  gimnazijos 7, 8, 9, 10, 11 klasių mokiniams ir pedagogams papasakojo apie el. cigarečių vartojimo naujas tendencijas ir grėsmes, apie naujas rinkoje prieinamas psichoaktyvias medžiagas, narkotinių medžiagų daromą žalą organizmui, jų ilgalaikį poveikį, taip pat teisines pasekmes. Moksleiviai pamatė kaip atrodo rūkančio žmogaus plaučiai, buvo parodyta vėžiu sergančio žmogaus imitacinė burna, indas dervų, liekančių per metus kasdien rūkančio žmogaus plaučiuose, išbandė specialių akinių „Neblaivus ir pavojingas“ poveikį. Moksleiviams ir pedagogams, dalyvavusiems eksperimente, sunkiai sekėsi įveikti tiesios linijos testą.
Gimnazijos pedagogams lektorius kalbėjo apie elektroninių cigarečių atpažinimą pagal išvaizdą, pagal pavadinimus ar paauglių kalboje naudojamus žargonus. Taip pat buvo patarta, kaip atpažinti garinantį moksleivį, kaip identifikuoti jį pagal fizinius požymius, kokiais „gatvės“ žodžiais vadinamos narkotinės medžiagos. Pademonstruotas vaizdo klipas, kuriame pristatytos naujai rinkoje atsiradusios vienkartinės elektroninės cigaretės.
Paauglystės laikotarpiu, kuris susijęs su rizika ir eksperimentavimu, įskaitant psichoaktyvių medžiagų vartojimą, lektorius Darius Joneikis skatino netestuoti savo kūno narkotinėmis medžiagomis, o pagalvoti  apie elektroninių cigarečių vartojimo žalą ir ilgalaikį jų poveikį, ir visiems bei kiekvienam palinkėjo atrasti tinkamą pasirinkimą gyvenime.
Projekto pristatyme dalyvavo Birštono gimnazijos direktorius Alvydas Urbanavičius, Kauno rajono visuomenės sveikatos biuro specialistė Ingrida Mieliauskaitė, Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Birštono policijos komisariato vyresnioji tyrėja Milda Mardosienė, gimnazijos pedagogai, Tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorė Danutė Kacevičiūtė.
Projektą finansavo Kauno rajono savivaldybės biudžetinė įstaiga visuomenės sveikatos biuras.

Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento ir Tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorės informacija

Adresas

Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Jaunimo g. 2, 59206 Birštonas

Kontaktai

Tel./Faks.: (8 319) 65 555
El. p.: [email protected]

Kita informacija

Kodas: 188750166
Juridinių asmenų registras

Socialiniai tinklai