Birštone – įspėjamosios lentelės nelesinti paukščių

Birštone atsirado lentelių, nurodančių, kad miesto gyventojai ir svečiai nelesintų paukščių: balandžių ir ančių. Taip siekiama švarinti miestą ir bent kažkiek keisti paukščių įpročius, kad šie maisto ieškotų patys. Įspėjamosios lentelės jau pakabintos Lelijų gatvės daugiabučių gyvenamųjų namų kvartale, prie laiptinių, kur dažniausiai ir buriasi balandžiai. Taip pat pritvirtintos šalia „Tulpės“ sanatorijos upelio ir netoli sanatorijos „Versmė“ esančių tvenkinėlių. Šias vietas labiausiai pamėgę antys.
Balandžių ir ančių lesinimas skatina nenatūralų jų elgesį, teršia aplinką, platina ligas, kenčia kurorto estetika, didėja valymo išlaidos. Besibūriuojantys balandžiai, ypač ant Lelijų g. daugiabučių stogų,  apdergia kiemus, automobilius, šaligatvius, gyventojų langus ar balkone padžiautus drabužius. Kai kurie žmonės yra nuolatiniai lesintojai, balandžiai juos patys atpažįsta, paskui juos seka. Vėliau įsidrąsinę balandžiai lizdus suka ir peri atviruose balkonuose, daugiabučių palėpėse, lietvamzdžiuose ir pan.
Birštono savivaldybės administracijos direktoriaus 2020 m. gruodžio 28 d. įsakymu  Nr. (6.4.)-AV-469 patvirtintų Gyvūnų laikymo Birštono savivaldybės teritorijos gyvenamosiose vietovėse taisyklių 104.41 papunktyje nurodoma, kad draudžiama maitinti antis, balandžius ir kitus gyvūnus bendrojo naudojimo erdvėse.

 

Prašome gyventojų ir kurorto svečių sąmoningumo!

Birštono savivaldybės informacija

Adresas

Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Jaunimo g. 2, 59206 Birštonas

Kontaktai

Tel./Faks.: (8 319) 65 555
El. p.: [email protected]

Kita informacija

Kodas: 188750166
Juridinių asmenų registras

Socialiniai tinklai