Referendumas dėl pilietybės išsaugojimo

2023.10.13

2024 m. gegužės 12 d. kartu su pirmuoju Respublikos Prezidento rinkimų turu vyks referendumas dėl Lietuvos pilietybės išsaugojimo įgyjant kitos, Lietuvai draugiškos šalies pilietybę.
Tiksli referendumu spręsti teikiamo Konstitucijos 12 straipsnio pakeitimo formuluotė skamba taip:
„Lietuvos Respublikos pilietybė įgyjama gimstant ir kitais konstitucinio įstatymo nustatytais pagrindais ir tvarka. Konstitucinis įstatymas taip pat nustato Lietuvos Respublikos pilietybės netekimo pagrindus ir tvarką.“
Lietuvos gyventojams pritarus, iš Konstitucijos būtų išbrauktas teiginys: „Išskyrus įstatymo numatytus atskirus atvejus, niekas negali būti kartu Lietuvos Respublikos ir kitos valstybės pilietis.“ Tokiu pakeitimu būtų pašalintas draudimas Lietuvos piliečiams turėti ir kitų, Lietuvai draugiškų šalių pilietybę.
Artėjant šiai datai, kviečiame prisidėti prie Pilietybės išsaugojimo referendumo viešinimo –  pasidalyti šiuo laišku ir ateityje siunčiama kampanijos informacine medžiaga savo ir savo partnerių turimais kanalais.
Kampanijos tikslas – informuoti Lietuvos piliečius apie referendumą dėl pilietybės išsaugojimo, jo svarbą Valstybės ir Tautos gyvenime, pakviesti aktyviai dalyvauti referendume ir išsakyti savo poziciją.
Tai nėra agitacija, kampanijos tikslas – informuoti ir paskatinti dalyvauti.

Daugiau informacijos (bendra informacija, DUK etc.) – www.referendumas2024.lt

 

Lietuvos savivaldybių asociacijos informacija

Adresas

Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Jaunimo g. 2, 59206 Birštonas

Kontaktai

Tel./Faks.: (8 319) 65 555
El. p.: [email protected]

Kita informacija

Kodas: 188750166
Juridinių asmenų registras

Socialiniai tinklai