Birštoniečio Rimanto Butkaus eilėraščių rinkinio „Ten, kur pasibaigia ribos…“ pristatymas birželio 27 d.

2024.06.17

Kviečiame birželio 27 d. (ketvirtadienį) 19.00 val. į vakarą Birštono kurhauze, kraštiečio Rimanto Butkaus eilėraščių rinkinio „Ten, kur baigiasi ribos…“ pristatymą.

Knyga, išleista artimųjų, jiems labai svarbi, menanti brangaus žmogaus žodžius, žvilgsnį, piešianti jo gyvento pasaulio vaizdą su emocijų ir būsenų spalvine gama. Eilėraščių žmogus kalba natūraliai, be dirbtinių metaforų dekoro, be manieringų pozų. Pasaulėjauta labai artima liaudies dainoms, ji įbanguota į rimą ir ritmą verlibre ir klasikinėje eilėdaroje. Rinkinio erdvė ir laikas tolygiai rieda mitiniame cikliniame rate, be didesnių trūkčiojimų – čia rytas, čia, žiūrėk, jau vakaras yra, buvo ir bus pavasarį, vasarą, žiemą. Visi donelaitiški laikai, rokuojantys vargus ir rūpesčius, be rankų grąžymo, šauksmo. Taip gali matyti gamtos žmogus, visa savo esybe paniręs į ją, į tą patį, bet vis kitokias nuotaikas sūpuojantį Nemuną, į rasotus žolynus, vasaros liepas. Per mėnesietas naktis, per kalnus dienų sruvena mintys praeitin, nesulaikomai skrenda pirma žmogaus, kuris mylėjo pasaulį. Ta meile alsuoja jo žodžiai, išrikiuoti taip, lyg būtų pasiruošę smigti tiesiai širdin artimųjų ir tolimųjų.

Į Birštoną R. Butkaus kelias vedė iš gana tolimų Bernotiškių Ukmergės raj. ir Širvintų. Sukūrė šeimą su žmona Gražina, apsigyveno kurorte. Bet mūsų gyvenimai neretai nekurortiški, ištrykšta juodais fontanais, šaltais sūkuriais… arba eilėmis, kurios moka išsisakyti, ištylėti, nupiešti skaidrų, šiltą ir jaukų pasaulį.

Pabūkime kartu su R. Butkaus artimaisiais, prisiminkime prabėgusias dienas, paklausykime, kaip poezija ir muzika kalbina sielą.

 

Birštono bibliotekos informacija

Adresas

Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Jaunimo g. 2, 59206 Birštonas

Kontaktai

Tel./Faks.: (8 319) 65 555
El. p.: [email protected]

Kita informacija

Kodas: 188750166
Juridinių asmenų registras

Socialiniai tinklai