Lietuvių kalbos dienos

  2020 m.
  Vasario 16-ąją organizuotas pėsčiųjų žygis „Žvėrinčiaus takais“: aktyvūs žygeiviai, Lietuvių kalbos stotelė ir rankų darbo medaliai ištvermingiausiems!

  Sekmadienį, norinčius sveikai ir aktyviai praleisti Valstybės atkūrimo dieną, subūrė Birštono jaunimo klubo organizuotas pėsčiųjų žygis „Žvėrinčiaus takais“. Labai džiugu, kad antrus metus iš eilės organizuotame žygyje apsilanko tiek daug dalyvių – šįmet jų 130. O juk fizinis aktyvumas nieko nekainuoja – tereikia noro išeiti iš komforto zonos, šilto apavo ir gero nusiteikimo. Žygio organizatorius džiugina, kad į žygį susirenka ne tik jaunieji entuziastai, bet ir vis daugiau šeimų, norinčių kartu su vaikais ne tik įveikti žygio trasą, bet ir pabendrauti, pabūti gamtoje.
  Pasipuošę lietuviška atributika ir nešini Lietuvos vėliava, žygio dalyviai startavo nuo J Basanavičiaus aikštės. Kad žygiuoti neprailgtų, dalyvių laukė pirmoji Lietuvių kalbos dienoms paminėti skirta stotelė, kur visus pasitiko Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyr. kalbos tvarkytoja Kristina ir Jaunimo reikalų koordinatorė Žaneta. Žygeiviai suko galvas, atsakinėdami jiems paruoštus klausimus lietuvių kalbos tema, pabendravo, išgėrė karštos arbatos, sušilo, paskanavo gardžių saldumynų ir toliau leidosi į kelią.
  Įveikusius 5 kilometrų trasą ir pasiekusius paskutinį finišo punktą, prie Žvėrinčiaus ąžuolo pasitiko renginio organizatoriai. Visi žygeiviai apdovanoti rankų darbo atminimo medaliais.
  Žygis jau pernai metais sukėlė didelį birštoniečių ir kurorto svečių susidomėjimą, todėl šią tradiciją norima ir toliau tęsti – tai puikus būdas paįvairinti savo kasdienybę, pramankštinti kojas, pabendrauti ir aktyviai pasitikti Vasario 16-ąją.

  Susitinkame ir kitais metais pėsčiųjų žygyje!!!

  Nuotraukų autoriai – Vaidas Pilkauskas ir Linas Andriekus

  Birštono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyr. kalbos tvarkytojos informacija

   

   2019 m.

  Ketvirtą kartą organizuojamų Lietuvių kalbos dienų proga – pėsčiųjų žygis

  Vasario 16-ąją Birštone paminėta ypatinga Lietuvai šventė – Lietuvos valstybės atkūrimo diena ir pirmą kartą organizuotas pėsčiųjų žygis „Žvėrinčiaus takais“. Šįmet pirmą kartą jaunimo suorganizuotas pėsčiųjų žygis nustebino dalyvių skaičiumi – net 150! Šaunu, jog aktyviai ir sveikai paminėti Valstybės dieną panoro tiek vyresni, tiek mažiausi entuziastai. O jų buvo ne tik iš Birštono. Šeimos su vaikais atvyko net iš Marijampolės, Alytaus ir kitų miestų.
  Įveikusiųjų pirmąjį etapą, Žvėrinčiaus miške laukė Lietuvių kalbos dienų stotelė. 2019 metais rengiant Lietuvių kalbos dienų renginius nutarta pirmenybę teikti Lietuvos Respublikos Seimo paskelbtiems Juozo Tumo-Vaižganto, Pasaulio lietuvių ir Vietovardžių metams. Dalyviai sulaukė klausimų apie Birštono vietovardžius, „suko galvas“, koks J. Tumo-Vaižganto kūrinio pavadinimas užšifruotas klausime, kaip įminti įvairias mįsles. Dalyviai buvo vaišinami šilta arbata ir gavę žymą žygio dalyvio kortelėje, jog įveikė jiems pateiktus klausimus, keliavo finišo link. Žygio pabaigoje dalyviams buvo įteikti mūsų kraštiečio Vido Radzevičiaus rankų darbo medaliai, buvo galima sušilti prie laužo. Jau seniai Žvėrinčiaus miškas taip kvepėjo ant laužo kepamais skanėstais, o artėjant prie šimtamečio ąžuolo buvo girdimos dainos apie Laisvę ir Lietuvą. Tikimės, kad kitais metais su dar didesne jėga pėsčiųjų žygis atkeliaus į Birštoną!!!

  Birštono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyr. kalbos tvarkytojos informacija

  2018 m.

  Lietuvių kalbos dienoms skirtame renginyje – birštoniečiams parodytas Valstybinės lietuvių kalbos komisijos pirmininko dėmesys

  Kalba kreipiamės, žaidžiame, sveikiname, kalbiname, deklamuojame… Kalba – viena svarbiausių bendravimo priemonių, mūsų kultūros atspindys. Turėdami tokią puikią, gražią, labai seną kalbą, privalome puoselėti lietuvybę ir ją perduoti jaunajai kartai.
  Vasario 21 d., minint Tarptautinę gimtosios kalbos dieną, Birštono viešojoje bibliotekoje vyko Lietuvių kalbos dienoms skirtas renginys – jaunimo vakaronė „Pagauk lietuvišką žodį“. Renginio tikslas – sudominti kurorto moksleivius, patikrinti nelengvos lietuvių kalbos žinias įdomiai, patraukliai ir nesudėtingai. Birštono jaunimas – labai bendruomeniškas, patriotiškas, aktyvus. Toks yra ir Birštono kurortas. Turbūt dėl šios priežasties aplankyti viktorinos dalyvių ir organizatorių atvyko Valstybinės lietuvių kalbos komisijos pirmininkas Audrys Antanaitis. Pirmininkas į Birštono viešąją biblioteką atvyko ne vienas – kartu su savo kolegų – lituanistų grupe. Renginyje dalyvavo ir Birštono savivaldybės merė Nijolė Dirginčienė, Birštono viešosios bibliotekos direktorė Alina Jaskūnienė. Buvo aptarta dabartinė mūsų gimtosios kalbos situacija, lietuvių kalbos ir svetimų kalbų vartojimo aktualijos.
  „Pagauk lietuvišką žodį“ renginyje dalyvavo 4 komandos: „Smūgis“, „Vynuogės“, 24 / 7“ ir „Sūris“. Komandų dalyviai atsakinėjo į pateiktus klausimus, sprendė užduotis, spėliojo žodžius. Muzikinį kūrinį vakaro svečiams ir dalyviams dovanojo Birštono meno mokyklos auklėtinis Gustas. Vakarą vedė Birštono gimnazijos abiturientas Rokas Urbanavičius.
  I vietą užėmė komanda „Sūris“, atstovaujama komandos kapitono Helmano Lik, II vietą – „Smūgis“, III vietą – „ 24 / 7“. Visų trijų geriausių komandų laukė netikėtumas – komandų kapitonai galėjo pasirinkti prizus burtų keliu. Regis, visi liko patenkinti ir džiaugėsi gautais prizais, kuriuos šiais metais įsteigė renginio rėmėjai: „Eglės“ sanatorija, UAB „Sušinė“, Birštono kultūros centras.
  Valstybinė lietuvių kalbos komisija jau trečius metus iš eilės kvietė minėti Lietuvių kalbos dienas ir prisidėti prie lietuvių kalbos prestižo didinimo. Lietuvių kalboms paminėti numatyta daugybė renginių. Jie vyksta vasario 16 – kovo 11 d. ir yra organizuojami bibliotekose, muziejuose, kultūros centruose, vaikų darželiuose.
  Dėkojame renginio organizatoriams, padėjusiems sukurti linksmą, išradingą ir itin lietuvišką vakarą, renginio rėmėjams – už puikius prizus. Tikimės jaunųjų birštoniečių dėmesio ir kitais metais!

  Birštono savivaldybės administracijos vyr. kalbos tvarkytojos informacija

  2017 m.

  Protmūšyje „Gimtojo žodžio skraistėn įsisupus“ Birštono savivaldybei atstovavusi komanda „Nemuno vingiai“ džiaugiasi antrąja vieta

  Lietingą kovo 9-osios vakarą, Birštono viešojoje bibliotekoje vykusiame protmūšyje, skirtame Lietuvių kalbos kultūros metams paminėti, rungėsi net 6 komandos: „Neištariu“, „Toli gražu“, „Eurofanai“, „Spygliukai“, „Nemuno vingiai“, „O vis dėlto“. Geriausiai sekėsi „O vis dėlto“, surinkusiems 92 taškus ir laimėjusiems I-ąją vietą. Už puikų pasirodymą jie apdovanoti specialiuoju „Tulpės“ sanatorijos prizu. „Nemuno vingių“ komanda, atstovavusi Birštono savivaldybei ir „Spygliukų“ komanda surinko vienodą taškų skaičių – 75, todėl jų laukė dar papildomas, viską lemiantis klausimas. Po ilgų pamąstymų ir teisingo atsakymo „Nemuno vingiai“ laimėjo garbingą II-ąją vietą. Komandos nariai džiaugėsi mėsainių baro „BIR. BUR. BAR“ įsteigtu prizu. III-iąją vietą iškovojo „Spygliukų“ – energingų jaunų žmonių komanda. Jiems įteiktas Birštono savivaldybės prizas.
  Kova buvo labai aktyvi, visi susirinkusieji pademonstravo puikias lietuvių kalbos žinias. Linkime ir ateityje būti aktyviems ir puoselėti gimtąją kalbą!

  Birštono savivaldybės administracijos vyr. kalbos tvarkytojos informacija

   

Adresas

Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Jaunimo g. 2, 59206 Birštonas

Kontaktai

Tel./Faks.: (8 319) 65 555
El. p.: sekretore@birstonas.lt

Kita informacija

Kodas: 188750166
Juridinių asmenų registras

Socialiniai tinklai